Gram 13 lat.....

Moderatorzy: anwaz, admin

Re: Gram 13 lat.....

Postprzez chłop ze wsi » 20 Mar 2020, 19:57

przymierze napisał(a):każde zagranie po terapii boli
Czyli byłeś na terapii
a tu
przymierze napisał(a):wiedziałem że wie o moim nałogu jak i i pewnie cała moja rodzina

To co robiłeś na tej terapii?? Skoro szczerość to podstawa w kontaktach z bliskimi a Twoja rodzina "pewnie wie". Domyslać się a wiedzieć to różnica nie sądzisz.? Ja widziałem że mój syn ma jakiś problem -alkohol -nie było objawów, narkotyki-powoli wykluczyłem.A problem było widać że jest. O hazardzie wiedziałem tyle że znałem to słowo.
Pomyśl, być może tu masz przyczynę braku szczęścia cokolwiek by to miało znaczyć. Dla niektórych szczęście to brak nieszczęścia. Jesli lubisz czytać ,Tatarkiewicz "O szczęściu". Polecam.
Powodzenia
chłop ze wsi

Gram 13 lat.....

Postprzez przymierze » 20 Mar 2020, 20:38

Chłopie ze wsi :) Najbliższym powiedziałem żonie, synowi ,mamie i bratu ,tatę oszczedzilem bo miał już
dwa zawały a z siostrą nie rozmawiam
Z dalszą rodziną mam sporadyczny kontakt dlatego nie informowalem ich o moich problemach .
Na terapii uczono mnie że tajemnica jest wrogiem zdrowienia ale też że mamy informować tylko
najbliższych.
Książkę zobaczę :) a może nawet przeczytam

Pozdrawiam
przymierze

Gram 13 lat.....

Postprzez dzban2 » 21 Mar 2020, 03:59

przymierze napisał(a):Zaśmiewasz swój problem oceniając mnie

nie oceniam , jezeli tak odebrales moj post to sorki ,,,
przymierze napisał(a):Moim problemem jest to że nie mogę sobie wybaczyć straconych lat ...tych kilkanaście lat
ostrego grania i ten ciężar wspomnień mnie przygniata .

doskonale to rozumiem , i z serca wspolczuje

pozdrawiam , zdrowka duzo
dzban2

Gram 13 lat.....

Postprzez kiedyskiedys » 25 Mar 2020, 10:44

Moim problemem jest to że nie mogę sobie wybaczyć straconych lat ...tych kilkanaście lat
ostrego grania i ten ciężar wspomnień mnie przygniata .

Poczytaj 12 Krokow Ah i zastanow sie tak naprawde czy robiles pokolei? Czy ukladales swoje zycie pokolei, moze ktorys krok przeskoczyles, moze nie zrobiles Kroku osmego gdzie osoba ktora skrzywdziles mowi "wybaczam Ci". Ciezko pogodzic sie z samym soba, jesli nie jesets pogodzony z Bogiem i innymi.
Miarą dzieciństwa są dźwięki, zapachy i widoki, dopóki nie nadejdzie mroczna epoka rozsądku - John Betjeman
Awatar użytkownika
kiedyskiedys

Gram 13 lat.....

Postprzez karol skotan » 11 Kwi 2020, 09:33

Gdyby nie myśli o straconych latach, sum przegranych o których nie mogę zapomnieć byłbym spokojniejszy. Niestety cały czas taplam się w tym błocie. Wszystkich wam życzę spokojnej świątecznej i przede wszystkim trzeźwej wielkanocnej pogody ducha.
karol skotan

Gram 13 lat.....

Postprzez Andy » 11 Kwi 2020, 13:43

Dzięki Karolu - Tobie również Pogody Ducha.
Tak się zastanawiam nad źródłosłowem terminu: pogoda;
czy nie wiąże się to z pojęciem: pogodzić się? zgodzić się, przyjąć rzeczywistość jaka jest, powiedzieć sobie: "to co było jest za mną, nie mogę wrócić czasu, ale mam wpływ na dzisiaj".
Odwagi, Karolu
Na ogół przecież ludzie, nawet najbardziej niegodziwi, są naiwniejsi i lepsi, niżbyśmy w ogóle mogli przypuszczać. Zresztą i my również.
F. Dostojewski, Bracia Karamazow
Andy

Gram 13 lat.....

Postprzez przymierze » 11 Kwi 2020, 16:26

Korol Tobie i Wszystkim życzę Wesołych Świąt.

Dla mnie jest to czas symbolicznego odrodzenia do tego ten okres odizolowaina (kwarantanny)
sprzyja przemyśleniom i zostania w końcu przez dłuższy czas sam na sam z samym sobą .
Czytam forum w którym są historie podobne do mojej , jestem już tu chyba grającym weteranem :)
Cztery lata temu mój pierwszy post też zaczynał się od Świąt Wielkanocnych przez te cztery
lata boksowalem się z przeciwnikiem z którym nie miałem szans po każdym nokdaldzie wstawałem
z coraz większym trudem ...wirtualnego Tysona nie da się pokonać.
Odpuszczam poddaję się. ..nie mam z nim szans

Pozdrawiam
przymierze

Gram 13 lat.....

Postprzez Marcin198 » 11 Kwi 2020, 17:21

Nawet Tyson był do pokonania .1991 Booster Daglas go znokautował w Tokio ,gdzie Mike stracił pas mistrza .
To była duża niespodzianka i nikt się nie spodziewał porażki Tysona .Bukmacherzy obstawiali na Daglasa ...bla bla bla bla ( haha nie można pisać bo to byłby już opis gry a od bana dzieli mnie już cienka linia :)).
Ale chcę powiedzieć przymierze ,że nawet nie będziesz się spodziewał kiedy osiągniesz swoj wymarzony cel .
Musisz tylko zrobić jedno ,nie możesz rezygnować
Marcin198

Gram 13 lat.....

Postprzez andrzej.aha » 11 Kwi 2020, 17:39

Marcin198 napisał(a):Musisz tylko zrobić jedno ,nie możesz rezygnować

i tu akurat najbardziej się MYLISZ
A Przymierze zdecydowanie lepsze wnioski wyciąga :wink:
przymierze napisał(a):Odpuszczam poddaję się. ..nie mam z nim szans
Wierzę,...., Wątpię,.... Szukam...
andrzej.aha

Miejscowość: Warszawa

Gram 13 lat.....

Postprzez przymierze » 11 Kwi 2020, 17:47

Marcin nic nie muszę... ..poddaję ...nie znaczy przegrywam
Rzucam biały ręcznik bo nie chcę mieć znowu obitej gęby :D

Pozdrawiam
przymierze

Gram 13 lat.....

Postprzez Andy » 11 Kwi 2020, 18:07

Marcin198 napisał(a):nie można pisać bo to byłby już opis gry a od bana dzieli mnie już cienka linia

Co Ty, Marcinie, chrzanisz o "opisie gry" - prawie każda Twoja wypowiedź tutaj ma wszystkie cechy samej, żywej gry; bez przerwy dążysz do konfrontacji, nie zważasz na cudze uczucia i konsekwencje (nawet dla siebie samego).
Chłopie, ogarnij się i zacznij używać tego, co masz na tym swoim grubym karku!
Czytałeś, com Ci zaproponował pod linkiem?
Na ogół przecież ludzie, nawet najbardziej niegodziwi, są naiwniejsi i lepsi, niżbyśmy w ogóle mogli przypuszczać. Zresztą i my również.
F. Dostojewski, Bracia Karamazow
Andy

Gram 13 lat.....

Postprzez przymierze » 26 Lip 2020, 15:25

Dość ciekawy filmik o uzależnieniu

https://youtu.be/A571-nmKjqI

Pozdrawiam
przymierze

Gram 13 lat.....

Postprzez miszokienka » 27 Lip 2020, 17:52

Obejrzałem, posłuchałem na prędkości x2 oczywiście (:D) i utwierdziło mnie to w przekonaniu, że fajnie jest zdrowieć i że wciąż daleka droga przede mną.
Dzięki kolego za tą wstawkę :)
Miś jest bardzo grzeczny dziś.
Awatar użytkownika
miszokienka

Gram 13 lat.....

Postprzez przymierze » 04 Kwi 2021, 09:27

Witam

Minęło już pięć lat od pierwszego mojego tutaj wpisu . Czas pędzi jak szalony a ja płynę hazardowym nurtem
czując że ciągle za mało robię w kierunku rozwoju i duchowości . To był dla mnie trudny rok zmarł mój tato na
szczęście nie cierpiał położył się żeby odpocząć i umarł. ..nie na covid którego tak się bał ale tak po prostu po
cichu odszedł tak jak żył był dobrym człowiekiem i tatą na ile mógł
Zmarł wujek któremu nie zdążyłem oddać pieniędzy , kiedy oddawałem mu pierwszą ratę powiedział, ...no ale
po co ten pośpiech ja mogę zaczekać. ..dobry człowiek starszego pokolenia teraz takich ludzi jak na lekarstwo
Trochę smutne te święta w covidowym czasie ale jest nadzieja jak zawsze że będzie jeszcze lepiej i normalnie

Życzę wszystkim zdrowia i mądrego zdrowienia oraz dobrych decyzji
przymierze

Gram 13 lat.....

Postprzez Krzysztof Jarzyna » 05 Kwi 2021, 06:26

przymierze napisał(a):Minęło już pięć lat od pierwszego mojego tutaj wpisu . Czas pędzi jak szalony a ja płynę hazardowym nurtem czując że ciągle za mało robię w kierunku rozwoju i duchowości

A mógłbyś jaśniej? Bo nie do końca rozumiem co znaczy "płynąć hazardowym nurtem". Grasz?
My tu sobie tempus fugit, a czas ucieka...
Krzysztof Jarzyna

Miejscowość: Szczecin

PoprzedniaNastępna

Wróć do Tu się witamy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości