Nie ma nic za darmo

Moderatorzy: anwaz, admin

Nie ma nic za darmo

Postprzez KupujePrawde » 05 Gru 2020, 00:03

Cześć

Jestem uzależniony od hazardu i narkotyków psychostymulujących. Utrzymuje abstynencje od hazardu od trzech tygodni. Utrzymuje abstynencje od substancji od dwóch tygodni.
Wypowiedzenie pierwszego pierwszego zdania, zaakceptowanie swojej sytuacji aż w końcu przyznanie się samemu sobie Jestem uzależniony, zajęło mi kilka dobrych lat w czynnym uzależnieniu.
Funkcjonowałem czynnie w iluzji zaprzeczeń (np. nie mam skutków grania i zażywania, ).
W myśleniu życzeniowym (np. koloryzowanie wspomnień, umniejszanie, planowanie czegoś niemożliwego tj. skrajne wydarzenie dające natychmiastową redukcje szkód czynnego uzależnienia)
W myśleniu zaprzeczeń (gram za ostatnie pieniądze więc na pewno wygram, nie mogę cały czas przegrywać; nie zażywałem dwa dni to miałem przerwę - zażyje, nawiązywanie zagrażających relacje, mogę przestać zażywać kiedy chce ).
W stanie odurzenia substancją. W uprawianiu patologicznego hazard. Krzywdziłem bliskie osoby. Stosowałem manipulacje emocjonalne. Impulsywnym podejmowaniu decyzję.
Doprowadzaniem do kompulsywnego zachowania przy każdej czynności, która wymaga zaangażowania.
Trudne emocje tłumiłem substancją.
Pozytywne emocje piętnowałem substancją
Napięcie podbijałem hazardem i zachowaniami kompulsywnymi.
w 2018 miałem swój pierwszy odwyk. Po odwyku, podjąłem osmiomiesięczną terapię na oddziale dziennym. Będąc na oddziale, miałem terapie indywidualną.
Po terapii utrzymywałem abstynencje przez dwa lata i 3 miesiące.
Złamałem abstynencje trzy tygodnie temu. Doprowadziłem do skrajnej fazy nawrotu, która kończy się zażyciem.
Wyciągnąłem wnioski. Połączyłem kropki doprowadzenia się do takiego stanu.
Z wewnętrzną motywacją, chce utrzymywać abstynencje.
Podjąłem terapie indywidualną, raz w tygodniu.

Zdrowia!
KupujePrawde

Nie ma nic za darmo

Postprzez kiedyskiedys » 05 Gru 2020, 10:03

Dzięki za podzielenie sie swoim doswiadczeniem! Zdrowia i witaj na forum :)
Miarą dzieciństwa są dźwięki, zapachy i widoki, dopóki nie nadejdzie mroczna epoka rozsądku - John Betjeman
Awatar użytkownika
kiedyskiedys

Re: Nie ma nic za darmo

Postprzez chłop ze wsi » 05 Gru 2020, 22:23

Witaj.
KupujePrawde napisał(a):Po terapii

I tu jest sedno Twojej wypowiedzi.Uznałeś że juz wiesz i jest ok. A choroba jest nieuleczalna tak jak wiele innych somatycznych-np cukrzyca.
Powodzenia w zdrowiu.
chłop ze wsi

Re: Nie ma nic za darmo

Postprzez KupujePrawde » 09 Sty 2021, 16:54

chłop ze wsi napisał(a):Witaj.
KupujePrawde napisał(a):Po terapii

I tu jest sedno Twojej wypowiedzi

Dziękuję za wypowiedź.
Tak, to prawda w 100%. Poczułem, a raczej zacząłem tak myśleć, się zbyt pewny siebie. Mniej byłem przy sobie. Przestałem być czujny.
KupujePrawde

Wróć do Tu się witamy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość