Strona 1 z 1

Badanie do pracy magisterskiej

PostWysłany: 18 Lis 2019, 16:19
przez Studentka_
Jestem studentką V roku Psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prowadzę aktualnie badania do swojej pracy magisterskiej pt. ,,Rola przetwarzania emocjonalnego i cech osobowościowych w procesie uzależnienia od hazardu".
Zapraszam do wypełnienia w pełni anonimowej,nie zajmującej zbyt wiele czasu ankiety. Link poniżej:
https://docs.google.com/forms/d/1nurTHX ... hVYyo/edit

Mam nadzieję, że dzięki wiedzy zdobytej podczas pisania mojej pracy magisterskiej oraz uzyskanym wnioskom będę mogła w przyszłości lepiej pomagać (a najlepiej zapobiegać powstaniu uzależnienia) osobom walczącym z tym uzależnieniem.

Z góry dziękuję za pomoc,
Karina.

Re: Badanie do pracy magisterskiej

PostWysłany: 18 Lis 2019, 20:55
przez chłop ze wsi
No, muszę!!!
O kant te twoje studia skoro piszesz
Studentka_ napisał(a):(a najlepiej zapobiegać powstaniu uzależnienia
.
I to na V roku.

Badanie do pracy magisterskiej

PostWysłany: 20 Lis 2019, 23:30
przez Andy
No i czego się, Chłopie kochany indyczysz? Z całą pewnością lepsza jest profilaktyka, aniżeli leczenie.

Badanie do pracy magisterskiej

PostWysłany: 23 Lis 2019, 11:27
przez milo
No niestety, nie gram juz od jakiegoś czasu i pytania mnie juz nie dotyczą. Są tak sformułowane, że nie da się tego wypełnić (z gwiazdką) przez osobę, ktora juz nie gra. no... chyba, że źle czytam ...

Badanie do pracy magisterskiej

PostWysłany: 23 Lis 2019, 18:16
przez Andy
Przyjrzałem się kwestionariuszowi. Faktycznie dla osoby uzależnionej ale niegrającej ten twór robi koszmarne wrażenie. Myślę, że autorka powinna koniecznie inaczej skonstruować narzędzie badawcze. A jeśli jest tak, że interesują ją wyłącznie czynni hazardziści (w dodatku będący w stanie psychozy, bo są pytania na które trudno odpowiedzieć twierdząco w innym przypadku) to powinna zastrzec, aby osoby odpowiadające na pytanie 6. negatywnie (a jeśli mają abstynencję powyżej roku - obligatoryjnie) nie odpowiadały na pytania 8 - 13.
Nie wiem, u kogo dziewczynka pisze tę pracę magisterską; ja bym na podstawie konstrukcji tego badania nie zaliczył jej seminarium magisterskiego. Zastanawiam się, czy nie należałoby zainteresować sprawą Komisji ds. Etyki Badań Naukowych, gdyż rzeczywiście - także w moim odczuciu - sformułowania pytań 8 - 13 opublikowanej przez autorkę ankiety mogą wywoływać nieprzyjemne stany emocjonalne u niegrających hazardzistów, ale także - i to uważam za sprawę donioślejszą - budować u osób nieznających problemu fałszywy obraz choroby, jaką jest uzależnienie.

Badanie do pracy magisterskiej

PostWysłany: 23 Lis 2019, 19:22
przez milo
Andy napisał(a):mogą wywoływać nieprzyjemne stany emocjonalne u niegrających hazardzistów,

konsternacja to najlagodniejsze określenie, jakie ja mogę tu wpisac.

Re: Badanie do pracy magisterskiej

PostWysłany: 23 Lis 2019, 22:11
przez chłop ze wsi
Wiele osób na forum pisze do szukajacych pomocy "idź do terapeuty" a tu pani prawie już psycholog wchodzi w temat. . Pewnie coś w tym jest a nie tylko różnica w nazewnictwie. Być może dziewczyna chciała zostać terapeutką ale skoro takich studiów ,o ile wiem, nie ma to poszła na psychologię.

Badanie do pracy magisterskiej

PostWysłany: 24 Lis 2019, 10:12
przez milo
chłop ze wsi napisał(a):chciała zostać terapeutką ale skoro takich studiów ,o ile wiem, nie ma to poszła na psychologię.

nie, no przeciez jest PARPA
tam właśnie można zdobyć certyfikat terapeuty uzależnień
mozliwe, ze psycholog , po studiach magisterskich, moze tam wlaśnie zdobyć właściwe kierunkowe uprawnienia