o co proszę Pana Boga

Moderatorzy: anwaz, admin

Postprzez luceo1000 » 25 Maj 2010, 18:45

Igor_man napisał(a):Codziennie rano proś o siłę potrzebną do zachowania trzeźwości.
zawsze proszę BOGA a łaski potrzebna dla mnie abym wytrwał w trzeżwości hazardowej,abym nie grał. Korzystam z tego najwiekszego daru jakim jest Eucharystia i komunia świeta to daje siłę do pokonywania moich słabości ...
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.
Awatar użytkownika
luceo1000

Postprzez darson » 14 Cze 2010, 23:39

Czasem się zastanawiam, czy nie żyję na próbę.???? wiem że to absurd, ale Mam nieodparte wrażenie, że czego nie zaplanuje i tak nie jest po mojej myśli. Więc przyczyny szukam zazwyczaj w sile większej czyli Bogu - jakkolwiek Go pojmuję. On przecież wie co dla mnie jest dobre - a ja często odpłacam Mu swoją małą wiarą i swoją wątpliwą inteligencją....czasem za dużo myślę i planuje. :cry:
Ja nie proszę Boga o nic - tylko powierzam Mu swoje życie(niech kieruje nim) bo ja nie umiem, nie potrafię. :wink:
Pozdrawiam i życzę 24h, bez gry.
Darek GA
Awatar użytkownika
darson

Miejscowość: Mazowieckie

Postprzez andrzej.aha » 15 Cze 2010, 09:00

darson..życie to jest "próba" dla wierzacych próba wiary... i droga do Boga..
ps. jezeli chodzi o modlitwy...
Przecież On obiecał, a jest wierny...że dla wszystko o co prosic bedziecie...
poczytaj ew. Mateusza "kazanie na górze"
mozesz go prosić o wszystko... może na to to czeka..
bo prosić..to jest nie tylko pokora ale także i zaufanie...
Wierzę,...., Wątpię,.... Szukam...
andrzej.aha

Miejscowość: Warszawa

o co proszę Pana Boga

Postprzez milo » 07 Maj 2014, 21:15

Boże , daj mi to, co chcesz mi dać,
wtedy, kiedy chcesz mi to dać
i w sposób, jaki Ty uznasz za najlepszy.

to moje:)
Poczuć siebie
Pokochać...
Awatar użytkownika
milo

Miejscowość: Elbląg

o co proszę Pana Boga

Postprzez romekgg » 08 Maj 2014, 13:43

Konhala30 napisał(a):proszę Boga o pomoc na następny dzień i dziękuje mu za ten który przeżyłem.

czyli wnioskuje ze rozmawiasz z swoją Siłą Wyższą tylko wieczorem . Na początku wogóle nie umiałem rozmawiać z Bogiem a co dopiero mówić o jakiejkolwiek modlitwie . Teraz moja Siła Wyższa ( dla mnie jest nią Bóg ) jest zemną obecna w każdym momencie dnia i nocy .
Zdałem sobie sprawę jak mało zależy od nas a jak dużo od Siły Wyższej
Awatar użytkownika
romekgg

Miejscowość: małopolska

o co proszę Pana Boga

Postprzez karol skotan » 08 Maj 2014, 14:54

Ja modlę się do mojej Siły Wyższej od dłuższego czasu,ale szczerze to tak bym nie czuł tego. Jestem przekonany że Ona jest,może potrzeba czasu .
karol skotan

o co proszę Pana Boga

Postprzez romekgg » 08 Maj 2014, 21:17

Karol w moim odczuciu to jest kwestia bezgranicznego zaufania w swoją Siłę Wyższą .W moim odczuciu w dniu dzisiejszym nie szukam już nic innego bo tam na górze jest ktoś kto mnie bezgranicznie kocha i daje mi to odczuć codziennie .
Wiesz jeszcze pięć lat temu wysmiewałem się z żony że się modli , odmawia różaniec , słucha Radia Maryja .
A teraz sam czuje jaka jest siła modlitwy i braterstwo z Bogiem .
Zdałem sobie sprawę jak mało zależy od nas a jak dużo od Siły Wyższej
Awatar użytkownika
romekgg

Miejscowość: małopolska

o co proszę Pana Boga

Postprzez Sowa » 08 Maj 2014, 21:23

karol skotan napisał(a):może potrzeba czasu

To znaczy kto tego czasu potrzebuje? Ty, czy Siła Wyższa?
za zgodność z oryginałem
Awatar użytkownika
Sowa

Miejscowość: polska

o co proszę Pana Boga

Postprzez papa901 » 21 Gru 2014, 19:57

Juz dodawałem wczesniej posty, gdyż jestem teraz w takiej sytuacji, że zwątpiłem, lecz staram się leczyć, jestem bliski poddania się, ale walczę, ale nie o tym chciałem powiedzieć, kilka latemu moja mama zachorowała na raka i prognozy nie były jakieś bardzo pozytywne, pamiętam wtedy, że jak zaczynałem grać szło mi całkiem dobrze, było to jakies 5 lat temu, wygrałem kilkaset złotych, lecz wiadomość o mamie całkowicie mnie zniszczyła wewnątrz, wtedy szczerze powiedziałem Bogu: "Panie Boże zabierz mi wszystkie pieniadze i wszystko co posiadam, aby tylko moja mama była zdrowa" Minęło pięć lat, miała nawroty choroby, ale w tej chwili gdy kilka dni temu przyszły badania tomografii i okazało się, ze wszystko jest w porządku i praktycznie jest zdrowa, był to mój dzień, kiedy straciłem ostatnie pieniądze. Przypadek? tak bardzo się cieszę, że jest zdrowa i pokonała chorobe, ale z drugiej strony, teraz to ja jestem w ogromnym problemie, co o tym myślicie? Panie Boże dziękuję Ci i proszę o pomoc.
papa901

o co proszę Pana Boga

Postprzez milo » 21 Gru 2014, 20:05

ja myślę, że warto byc odpowiedzialnym za to , co się obiecuje.... zwłaszcza Bogu. Ponoś konsekwencje. A teraz? Pros o zdrowie dla ciebie i o mądrosć byś leczył się z choroby.

w kroku 2 : Uwierzyliśmy, że Siła Większa od nas samych (Bóg jakkolwiek Go pojmuję) MOŻE przywrócić mi zdrowie.... może , jeśli Go o to POPROSZĘ
Poczuć siebie
Pokochać...
Awatar użytkownika
milo

Miejscowość: Elbląg

Re: o co proszę Pana Boga

Postprzez piochu » 21 Gru 2014, 21:43

papa901 napisał(a):Przypadek?

Tak, przypadek, zbieg okoliczności. Bóg nie jest przekupny i raczej nie interesują go Twoje pieniądze. A Ty sobie wymyśliłeś chore usprawiedliwienie na przegrane pieniądze. Nie tędy droga papa901, nie szukaj winnych swojego grania tylko skup się na sobie i swojej chorobie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
piochu

o co proszę Pana Boga

Postprzez jaro » 22 Gru 2014, 11:58

Piochu, tak z ciekawości, a skąd wiesz, ze Bóg nie jest "przekupny"?
Miło, cytujesz krok 2 aowski? Jakoś nie czuje sie wyzdrowialy od hazardu, chociaż od przymusu zostałem uwolniony.
Chyba sie czepiam :)
jaro

o co proszę Pana Boga

Postprzez asia » 22 Gru 2014, 12:42

papa901 napisał(a): "Panie Boże zabierz mi wszystkie pieniadze i wszystko co posiadam, aby tylko moja mama była zdrowa"

Myślę, że to była taka na ten czas i na tą chwilę Twoja modlitwa. I Pan Bóg Cię wysłuchał.
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

Miejscowość: Warszawa

Re: o co proszę Pana Boga

Postprzez papa901 » 22 Gru 2014, 14:31

asia napisał(a):
papa901 napisał(a): "Panie Boże zabierz mi wszystkie pieniadze i wszystko co posiadam, aby tylko moja mama była zdrowa"

Myślę, że to była taka na ten czas i na tą chwilę Twoja modlitwa. I Pan Bóg Cię wysłuchał.

Teraz proszę go, aby mi pomógł z tej choroby wyjść.
papa901

o co proszę Pana Boga

Postprzez matis2013 » 22 Gru 2014, 15:35

Kiedyś ktoś mi powiedział : Gdy Bóg chce komuś pomóc to nie zsyła trzęsienia ziemi czy pioruny tylko drugiego człowieka który wskazuje mu drogę
Nic się nie zmieniło oprócz mojej postawy -czyli zmieniło się wszystko.
„Anthony de Mello „ i ja
matis2013

Następna

Wróć do O czym chciałbym powiedzieć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość