Wegetacja

Moderatorzy: anwaz, admin

Wegetacja

Postprzez MateoMateo » 05 Lip 2017, 16:40

Witam Wszystkich
Chcialem sie zapytac Was jak walczycie z wegetacja zyciowa spowodowana splacaniem dlugow. Mialem ogromny problem ze soba. Dzieki hazardowi, alkoholowi i narkotykom narobilem sobie nie lada problemow. Postanowilem odciac sie od tego calego gowna i wyjechalem za granice. Od ponad pol roku splacam swoje dlugi. Za jakies 3 lata przy dobrych wiatrach moze sie wyzeruje. Wszystko co robilem dotychczas negatywnie wplynelo na moja i tak niska samoocene. Samodestrukcja nadal jest na zaawansowanym poziomie. Uwazam ze jestem gowno wart i spieprzylem sobie zycie. Nie cieszy mnie fakt ze od pol roku nie popelniam bledow z przeszlosci. Caly czas siedzi mi w glowie moj debilizm i to jak bardzo skrzywdzilem swoich bliskich. Gdy patrze w lustko widze osobe ktorej nienawidze. Zamknalem sie na ludzi - w sumie to nie mam ochoty z nikim sie widziec. Zastanawia mnie jedno czy pomimo dlugow mozna jakos cieszyc sie z zycia czy musi byc to okres drogi krzyzowej do momentu wyzerowania. Musze dodac ze pieniadze w moim zyciu staly na najwyzszym miejscu podium a uczucia ?? hmm co to jest nie mam tego w sobie. Czy ktos z Was tez borykal sie z podobnym problem i jaka jest metoda na przebaczenie sobie i pogodzenie sie z przeszloscia tak zeby rano nie miec nastawienia (Ja pi*$%ole kolejny dzien). Dziekuje i pozdrawiam
MateoMateo

Wegetacja

Postprzez Ania22 » 05 Lip 2017, 18:54

MateoMateo, witaj na forum :) myślę, że dobra metodą jest terapia, która da Ci narzędzia, by nauczyć się żyć bez zniewolenia uzależnieniem od wszystkiego co wymieniłeś... nauczysz się stawiać czoła problemom, a nie uciekania od nich w uzależnienie... nauczysz się cieszyć z małych rzeczy i odpuszczać gdy nie masz na coś wpływu... widzę, że mimo długów wielu hazardzistow potrafi cieszyć się życiem... także jest NADZIEJA... tylko do Ciebie należy decyzja, czy chcesz nauczyć się żyć, nie uciekając i nie dolujac się... Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Ania22

Wegetacja

Postprzez MateoMateo » 05 Lip 2017, 19:08

Na czy polega taka terapia ? Jak ona sie odbywa ? Nie ma mnie w kraju dlatego pytam ...
MateoMateo

Wegetacja

Postprzez Ania22 » 05 Lip 2017, 19:25

Poczytaj na forum lub wpisz w Internecie terapia leczenia uzależnień, możesz też poprosić o nr tel innych hazardzistow z forum, wiem, że mogą wiele pomóc i wskazać kierunek... poszukaj w swojej okolicy mitingow anonimowych hazardzistow... I w niedzielę jest miting internetowy od 20 znajdziesz w dziale dla uzależnionych link...
Awatar użytkownika
Ania22

Wegetacja

Postprzez Gitara » 05 Lip 2017, 21:12

Jeśli sądzisz, że długi lub ich brak są wyznacznikiem czegokolwiek, to jesteś w błędzie. To nie pieniądze są najważniejsze. Jeśli BÓG będzie na pierwszym miejscu to wszystko inne będzie na miejscu właściwym. Pozdrawiam
" KAŻDE JUTRO, MOŻE OKAZAĆ SIĘ NAJLEPSZYM DNIEM W ŻYCIU! "
Awatar użytkownika
Gitara

Miejscowość: Radom

Wegetacja

Postprzez Sowa » 05 Lip 2017, 21:26

MateoMateo, wytłumaczyć krótko na czym polega terapia, to jak streścić dobry film jednym słowem. Niby się da, ale póki sam nie obejrzysz...
Kiedyś czułam się podobnie do Ciebie, a teraz siedzę na lezaczku, jeszcze przed chwilą zaśmiewalam się do rozpuku, komary gryzą, dzieci bawia się w podchody wrzeszczac niemiłosiernie i jest pięknie :) dług jakiś tam mam do spłaty, pomyślę o nim raz w miesiącu pilnują c daty. To właśnie dała mi terapia. Spróbuj i sam się przekonaj jak to jest.
za zgodność z oryginałem
Awatar użytkownika
Sowa

Miejscowość: polska

Wegetacja

Postprzez Warszawiak » 05 Lip 2017, 22:15

Przestałem się użalać co do długów gdy poszedłem na mitingi na których spotkałem ludzi mających dużo większe konsekwencje a żyjący szczęśliwie. To dało mi do myślenia, że pieniądze nie są najważniejsze jak napisał Gitara, życzę Ci żebyś i Ty trafił na miting ;) a co do samopoczucia, emocji i krytycyzmu, codzienne pisanie listy wdzięczności czyli wypisanie rzeczy za które jestem wdzięczny, które przyniosły mi radość ( te małe i proste przyjemności są najlepsze ;) ) pozwala pozytywniej oceniać rzeczywistość, wszystko do zrobienia tylko trzeba DZIAŁAĆ !!! Czyli terapia, mitingi, kontakt z osobami zdrowiejacymi i doskonale rozumiejacymi Twoje problemy i przeszłość. Witaj na forum, powodzenia ;)
Chciałem budować piętra nie widząc, że fundament się sypie...
Awatar użytkownika
Warszawiak

Wegetacja

Postprzez Sowa » 06 Lip 2017, 07:53

Gitara napisał(a):Jeśli BÓG będzie na pierwszym miejscu

Gitara, a jeśli MateoMateo jest ateistą?
za zgodność z oryginałem
Awatar użytkownika
Sowa

Miejscowość: polska

Wegetacja

Postprzez Aga43 » 06 Lip 2017, 08:37

MateoMateo witaj na forum
Ja jestem po drugiej stronie "barykady"ale
MateoMateo napisał(a):jaka jest metoda na przebaczenie sobie i pogodzenie sie z przeszloscia tak zeby rano nie miec nastawienia (Ja pi*$%ole kolejny dzien).

Terapia,rozmowa ze wspolniczkami,forum itd.....i ciężka praca nad sobą
Dobrze trafiłeś tutaj,działaj a efekty zobaczysz sam.Wybór należy do ciebie.
Aga43

Miejscowość: Toruń

Wegetacja

Postprzez Warszawiak » 06 Lip 2017, 11:28

Sowa napisał(a):Gitara, a jeśli MateoMateo jest ateistą?

Możliwe, że wystarczy że uzna swoją bezsilność i podejmie kroki o których wszyscy tu piszemy czyli zrozumie że SAM NA 99% nie ma szans
Chciałem budować piętra nie widząc, że fundament się sypie...
Awatar użytkownika
Warszawiak

Wegetacja

Postprzez zbysob » 06 Lip 2017, 22:11

no ateiści to maja przerąbane :)
zaprzestalem myslenia :P
Awatar użytkownika
zbysob

Miejscowość: Szczecin

Wegetacja

Postprzez milo » 06 Lip 2017, 22:58

Witaj, MateoMateo , na forum :)
Czytaj , czytaj, czytaj forum. Zwłaszcza dział UZALEŻNIENIE.

Tez mi się wydawało, że wegetuję.... na głowę mi nie pada, z głodu nie umieram, żyję w spokojnym miejscu , nie biorę udziału w "wyścigu szczurów", są obok mnie osoby, które mi ufają, szanują.... mama mówi do mnie "kochanie".... a długi spłacam i będę spłacać jeszcze parę lat.
Wracają zamrożone uczucia i emocje, uczę się je przezywać zdrowo , reagować zdrowo , dbać o siebie, poznaję siebie i zaczynam siebie lubić .
Można.
To zajmuje dużo czasu, bo sprawdzam na sobie większość spraw.... czasem udaje mi się uczyć na cudzych błędach, ale ja tak mam. Już nie spieszę się, by pokochać siebie - gdy będę gotowa - to pokocham siebie.
Pozdrawiam
Bożena hazardzistka (i in)
Poczuć siebie
Pokochać...
Awatar użytkownika
milo

Miejscowość: Elbląg

Wegetacja

Postprzez MateoMateo » 12 Lip 2017, 17:42

dziekuje za komentarze i slowa otuchy. Co radzicie osobie ktora jest ateista, mieszka za granica gdzie nie wie czy sa owe mitingi (nawet jak by byly nie wiem czy moj jezyk pozwolil by mi swobodnie rozmawiac). Ciezko powiem Wam. Pomysl z wypisywaniem pozytywow dnia powszedniego bardzo mi sie podoba. Nauczylem sie narzekac do tego stopnia ze nic mi sie nie podoba. Czy znacie wiecej takich sposobow motywacji ? Ostatnie pytanie apropo pieniedzy. Latwo powiedziec ze pieniadze nie sa wszystkim ale bez nich nic nie zrobisz. W moim przypadku nie bede mial tych pieniedzy jeszcze dluuuugo. Jak przestac myslec o ich braku i czerpac radosc z zycia?
MateoMateo

Wegetacja

Postprzez miszokienka » 12 Lip 2017, 18:15

Wiesz, ja co prawda wierzę w Boga, ale wiem, że Program jest też dla niewierzących. Wszystko zależy od chęci. Oznaką chęci jest szukanie możliwości i podobieństw, zamiast przeszkód i różnic. Tak uważam. I mi to wciąż pomaga.

Pozdrawiam
Tomek hazardzista
Miś jest bardzo grzeczny dziś.
Awatar użytkownika
miszokienka

Wegetacja

Postprzez milo » 12 Lip 2017, 20:24

za granicą są też "nasi".
szukałeś polskojęzycznych mityngów ?
jakichkolwiek?
Poczuć siebie
Pokochać...
Awatar użytkownika
milo

Miejscowość: Elbląg

Następna

Wróć do O czym chciałbym powiedzieć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość