Wegetacja

Moderatorzy: anwaz, admin

Wegetacja

Postprzez Gitara » 12 Lip 2017, 20:51

sowa, zbysob... jesteście dłużej niż ja na tym forum i... z czym macie problem? Ja swoją Siłę Wyższą nazywam BOGIEM. Możecie wybrać swoją koncepcję Siły Wyższej i nazwać JĄ jak wam się podoba. Reszty nie skomentuję, bo nie ma co. Pozdrawiam
" KAŻDE JUTRO, MOŻE OKAZAĆ SIĘ NAJLEPSZYM DNIEM W ŻYCIU! "
Awatar użytkownika
Gitara

Miejscowość: Radom

Wegetacja

Postprzez Sowa » 12 Lip 2017, 23:57

MateoMateo napisał(a):Jak przestac myslec o ich braku i czerpac radosc z zycia?

Mam krótką odpowiedź: leczyć się. Dopóki trwałam w chorobie, myślałam ciągle o kasie. Ile bym nie zarobiła, czy pożyczyła, nigdy nie wystarczało. Nie dziwne, jeśli przegrałam miesięczną wypłatę w kilka godzin. Zmiany nastąpiły gdy przestałam grać i poszłam na terapię. To się nie stało w jeden dzień, leczenie to co najmniej kilkumiesięczny proces.
Jeśli nie masz terapii za granicą, co stoi na przeszkodzie skorzystać z terapii w Polsce?

Gitara, no mam taki jeden problem - nietolerancję. Gdyby na świecie było więcej ludzi szanujących odmienność innych, pewnie żyłoby mi się lepiej.
Wierzysz w Boga? fajnie, wierz i zdrowiej. Z Bogiem. Ale nie sugeruj, że bez Boga nie da się zdrowieć, bo się da. Sama jestem tego przykładem.
za zgodność z oryginałem
Awatar użytkownika
Sowa

Miejscowość: polska

Wegetacja

Postprzez Gitara » 13 Lip 2017, 04:34

Nie będę wyprowadzał Cię z błędu. Z Bogiem i... Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gitara

Wegetacja

Postprzez asia » 13 Lip 2017, 06:39

Czyli że Sowa tkwi w błędzie. A to Co Ty myślisz jest jedynie słuszne.
Cudne to. Ile w tym zrozumienia , tolerancji, pokory, miłości do bliźniego czyli wartości które w słowie pisanym są Ci bliskie.
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

Miejscowość: Warszawa

Wegetacja

Postprzez Agnieszka1234 » 13 Lip 2017, 07:17

asia, nie chcę Cię martwić, ale NA PEWNO Ty też tkwisz w błędzie. Ja zresztą też...
;)
Agnieszka1234

Wegetacja

Postprzez Ania22 » 13 Lip 2017, 08:27

Tak naprawdę każdy ma swoją prawdę i to jest najważniejsze... po co więc się szarpać kto bardziej się myli lub kto ma większą rację... najważniejsze w co wierzę ja sam, mogę się zastanowić nad słowami wszystkich innych, ale nie muszę zaraz zmieniać swojego światopoglądu i wiary w cokolwiek by to nie było... mimo wszystko iż jest się ateistą, nie znaczy to, że człowiek nie wierzy w NIC, to jest tylko moje zdanie, ale sądzę, że człowiek ma potrzebę by w COS lub KOGOŚ wierzyć czymkolwiek lub kimkolwiek to jest... to jest właśnie ta SIŁA WYŻSZA od nas samych, która może nam pomagać w dążeniu do określonych celów np zdrowienia, zmieniania się na lepsze, do bycia szczęśliwym, chyba najpopularniejszy z celów, wiadomo, że potrzeba wiele osobistego wysiłku, ale i to też tylko moje zdanie, człowiek często pokłada nadzieję i wierzy, że COS mu sprzyja w realizacji tego BÓG, LOS, coś w co wierzymy, że ma większą moc sprawczą, niż my sami...
Pozdrawiam Was wszystkich i życzę pogody w sercach :)
Awatar użytkownika
Ania22

Wegetacja

Postprzez Gitara » 13 Lip 2017, 15:05

U mnie w słowie BÓG zawiera się: tolerancja, zrozumienie, pokora, miłość do bliźniego i jeszcze wiele innych cnót. To nie jest tylko moje myślenie, ale to właśnie jest głęboka WIARA ( i nie chodzi tu o jakąkolwiek religię). Sowa napisała, że da się zdrowieć bez BOGA, co jest (w moim rozumieniu, totalną bzdurą). No i ta JEJ nietolerancja, o której pisze, że to jest jeden problem ( JEJ problem). A czy TY , asia, masz akurat monopol na wszelkie racje ?... i jeśli tak, to na bazie czego, lub kogo? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gitara

Wegetacja

Postprzez asia » 13 Lip 2017, 15:27

Nie mam monopolu na rację i bywa że jej nie mam.
Za to Ty pisząc :
Gitara napisał(a):Sowa napisała, że da się zdrowieć bez BOGA, co jest (w moim rozumieniu, totalną bzdurą).
dajesz świadectwo nietolerancji, braku zrozumienia. pychy i zadufania w sobie.
Mnóstwo ludzi zdrowieje bez wiary w Boga. I nie uważam tego za bzdurę, tak po prostu jest.

Jestem osobą wierzącą, praktykującą i zakochaną w Panu Bogu.
Jeszcze dziś Mu podziękuję że obdarował mnie pobożnością a nie dewocją.
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

Wegetacja

Postprzez zbysob » 13 Lip 2017, 23:23

asiu dzięki że Ci się chciało
ja choć nie wierzę też Mu podziękuję ( za Ciebie :) )
zaprzestalem myslenia :P
Awatar użytkownika
zbysob

Miejscowość: Szczecin

Wegetacja

Postprzez Sowa » 14 Lip 2017, 00:51

Gitara napisał(a):No i ta JEJ nietolerancja, o której pisze, że to jest jeden problem ( JEJ problem).

faktycznie składnia mojego wpisu pozostawia wiele do życzenia, mogłeś tak zrozumieć, mea culpa.

Gitara, a nie przeszło Ci przez myśl, że piszę o Twojej nietolerancji?
Nie raz i nie dwa, wiele osób dawało Ci do zrozumienia, że uznajesz za jedyną słuszną drogę zdrowienia, którą Ty poszedłeś. Zauważ, że ja nie skreślam i nie nazywam Twojego zdrowienia bzdurą, choć moja droga była inna od Twojej.
Nie napisałeś w jakim błędzie tkwię. A ciekawi mnie to bardzo.

Zbysob, Ja też dziękuję za Asię.

P.S. prywata: Agnieszko1234, za Ciebie też dziękuję, bo Cię KOCHAM :lol: ... miłością bliźniego oczywiście :-)
za zgodność z oryginałem
Awatar użytkownika
Sowa

Miejscowość: polska

Wegetacja

Postprzez Gitara » 14 Lip 2017, 02:49

Nie będę powielał swoich postów. Przypomnę jedynie, że pisałem o wielu drogach zdrowienia, no ale czasem trzeba przeczytać więcej niż ostatni post. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gitara

Wegetacja

Postprzez Gitara » 14 Lip 2017, 04:58

Ponadto co asia nazywa dewocją, u ludzi pracujących na Programie 12 Kroków nazywa się ,, doświadczeniem duchowym" ( nie mylić znowu z religijnym, bardzo proszę). No ale rozumiem, że ludzie, którzy nie idą tą drogą zdrowienia nie mogą tego zrozumieć i wydają takie, a nie inne opinie i osądy. I to jest moja tolerancja wobec nich. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gitara

Wegetacja

Postprzez asia » 14 Lip 2017, 06:38

Gitara napisał(a):Ponadto co asia nazywa dewocją, u ludzi pracujących na Programie 12 Kroków nazywa się ,, doświadczeniem duchowym"

Asia nazywa dewocją to, co nią jest. I nie ma to nic wspólnego z doświadczeniem duchowym. Dewocja to dewocja.
Świętoszkowatość może dotknąć każdego bez względu na to czy jest na programie, czy jest rudy, czy kocha koty etc.
asia

Wegetacja

Postprzez Gitara » 14 Lip 2017, 07:43

Napisałaś, że mnóstwo ludzi zdrowieje bez wiary w Boga. Otóż jako osoba wierząca i zakochana w Pana Boga powinnaś wiedzieć, że BÓG jest obecny w życiu każdego człowieka, bez względu na to, czy on w Niego wierzy, czy ( jak twierdzi) nie wierzy. No ale to może być wynikiem mojej dewocji, jak twierdzisz. Tak czy siak faktów nikt nie może zmienić. STWÓRCA wszystkiego i wszystkich ( w tym między innymi Ciebie i mnie) uczestniczy w naszym życiu, cokolwiek byśmy robili czy mówili. Wszak ,,w głębi każdego człowieka - mężczyzny, kobiety lub dziecka, tkwi fundamentalne pojęcie BOGA" ( cytat z W.K. AA). Polecam cały rozdział ,, MY NIEWIERZĄCY" (powoli i że zrozumieniem) właśnie z W.K. AA od strony 37. do strony 48. Wysiłek niewielki, a korzyści mogą być odkrywcze. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gitara

Wegetacja

Postprzez asia » 14 Lip 2017, 08:15

Gitara napisał(a):powinnaś wiedzieć, że BÓG jest obecny w życiu każdego człowieka,

Wiem. Ale nie wciskam ludziom na siłę, że bez Boga nie ma zdrowienia. A Ty to robisz w prawie każdym poście.
Zdrowiej sobie z Panem Bogiem, ale nie wmawiaj ateistom czy agnostykom że bez Boga nie ma zdrowienia.
Bo jest. Oni nie wierzą i ok. Tak mają i już. To jest ich sprawa. Ale mają WSZYSTKIE MOŻLIWOŚCI, aby korzystać z programu zdrowienia.
A lektury AA nie chce mi się czytać. Mam nowego Cobena, Grange i parę innych fajnych książek. Też polecam poczytanie czegoś niebranżowego. Poszerza horyzonty myślenia.
asia

PoprzedniaNastępna

Wróć do O czym chciałbym powiedzieć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość