Potrzebuję rady na temat terapii w innym języku niż natywny

Moderatorzy: anwaz, admin

Postprzez bobek1996 » 30 Paź 2022, 09:32

Witam, od 9 listopada zaczyna terapię, mam pewne obawy, ponieważ spotkania z terapeutą będą prowadzone w języku angielskim, i jest to język, którym posługuję się na co dzień. Niestety, boję się, że moje słownictwo nie jest wystarczająco bogate, aby nawiązać z terapeutą rozmowę na porównywalnym poziomie co w języku polskim. Czy ktoś z forumowiczów był w podobnej sytuacji i mógłby mi opowiedzieć czy terapia była skuteczna na swoim przykładzie ? Pozdrawiam i życzę wszystkim trzeźwego dnia i pogody ducha Piotrek
bobek1996

Postprzez zbysob » 05 Lis 2022, 06:57

Co do terapii to niekoniecznie pomogę ale kilka lat chodziłem na mitingi w Niemczech i były (tfuj) po niemiecku.
Na początku był problem bo trochę bałem się otworzyć paszczę ale jak już zacząłem gadać to jakoś poszło. Inna sprawa to to, co oni z tego mojego gadania zrozumieli :D no ale to już nie mój problem . Weź do ręki słownik znaczy
klepnij w Google jakąś stronkę po angielsku o uzależnieniu i zapoznaj się z "fachowym' słownictwem. Całą reszta to kwestia przełamania się. Dasz radę bo jak nie my to kto ?
zaprzestalem myslenia :P
Awatar użytkownika
zbysob

Miejscowość: Szczecin

Wróć do Pytania dotyczące zdrowienia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości