Czy to już czaś ?

Moderatorzy: anwaz, admin

Czy to już czaś ?

Postprzez Krzysztof Jarzyna » 19 Sty 2022, 22:31

I właśnie te nieprzyjemne uczucia związane z konsekwencjami grania są najgorszym wyzwalaczem, bo chęć oderwania się od nich jest silna. Takie błędne koło uzależnienia. Fajnie że coś robisz ze sobą i pomyśl ile masz szczęścia, że partnerka cię wspiera. Będzie lepiej, jak sobie na to lepsze życie "zapracujesz", a na koniec: trzeba było się posłuchać tego co inni chcieli ci powiedzieć! Powodzenia!
My tu sobie tempus fugit, a czas ucieka...
Krzysztof Jarzyna

Miejscowość: Szczecin

Re: Czy to już czaś ?

Postprzez marek1993 » 20 Sty 2022, 09:01

Bardzo duży myślę o straconym czasie , pieniądzach i fajnych chwilach .. czuję ze nie umiem sie z tym pogodzic i nigdy nie umiałem że moje życie by wyglądało inaczej . Nad tym się pracuję na terapi czy nigdy nie można sie z tym pogodzić ? U mojej pierwszej terapeutki wogole o tym nie romzawialismy czułem że była na praktykach w ośrodku i nic mi to nie dało poza wygadaniem się , teraz idę gdzieś indziej .
marek1993

Czy to już czaś ?

Postprzez marcin_opolskie » 20 Sty 2022, 09:12

działasz, Pogody Ducha i powodzenia
Awatar użytkownika
marcin_opolskie

Miejscowość: opolskie

Czy to już czaś ?

Postprzez kiedyskiedys » 20 Sty 2022, 19:36

marek1993 napisał(a):Bardzo duży myślę o straconym czasie , pieniądzach i fajnych chwilach .. czuję ze nie umiem sie z tym pogodzic i nigdy nie umiałem że moje życie by wyglądało inaczej . Nad tym się pracuję na terapi czy nigdy nie można sie z tym pogodzić ?

Można się z tym pogodzić, obecnie jest Ci to trudno zrealizować bo jesteś pewnie zły na siebie, że nie posłuchałeś rad, że przegrałeś pieniądze. To minie. Z czasem (jak nie będziesz grał) zobaczysz do czego Cię te błędy doprowadziły i jakim jesteś dziś człowiekiem. Tego na razie nie widzisz, bo nie wiesz jaka będzie przyszłość, ale potraktuj swoje błędy jako szanse naprawy swojego życia, zamiast się samobiczować.

Terapia powinna ci pomóc opuścić żal po stracie
Miarą dzieciństwa są dźwięki, zapachy i widoki, dopóki nie nadejdzie mroczna epoka rozsądku - John Betjeman
Awatar użytkownika
kiedyskiedys

Czy to już czaś ?

Postprzez milo » 25 Sty 2022, 21:26

marek1993 napisał(a):U mojej pierwszej terapeutki wogole o tym nie romzawialismy

poszukaj terapii grupowej
Poczuć siebie
Pokochać...
Awatar użytkownika
milo

Miejscowość: Elbląg

Czy to już czaś ?

Postprzez marek1993 » 20 Lis 2022, 20:50

Witam po roku , od ostatniego wpisu jestem " czysty" czyli nie grałem ale nie znaczy ze nie mialem gorszych momentów, jest okres zimowy w tym czasie zawsze czułem wieksza chęć grania . Nie chodze do terapeuty od wtedy co napisałem że nie czułem sie tam dobrze w rozmowie z nim . Czasem wracają mysli o zmarnowanym czasie itp ale ciągle widze ile złego mnie spotkało przy graniu , ile to zabrało .. wychodzę na prosta i czuje że zagrożenie jest bliżej .. taki paradoks ale wiele czytalem o takim odczuciu .. jestem świadomy swojej choroby i unikam wyzwalaczy i jestem dumny z każdego tygodnia , miesiąca nie grania . WYTRWAŁOŚCI
marek1993

Poprzednia

Wróć do Nasze doświadczenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości