pawel- moje doświadczenia

Moderatorzy: anwaz, admin

Postprzez anagram » 26 Sie 2014, 10:09

pawel napisał(a):może tym razem będzie lepiej...

A niby dlaczego ma być lepiej , skoro NIC NIE ZMIENIŁEŚ...Nie trzeźwieje się od chodzenia na miotingi , tylko od CZERPANIA z nich...Ja palę i będę palić...Bo lubię...
NOLI ME TANGERE...Z JEDNYM , JEDYNYM WYJĄTKIEM ...
anagram

Postprzez pawel » 26 Sie 2014, 11:37

Dzięki za głos Anagram,

teraz mam miszmasz w głowie, cokolwiek byście napisali -pokornie przyznam rację. Nachodzą mnie myśli co mógłbym zrobić z tymi pieniędzmi, które przegrałem i czuję lęk przed przyszłością. Mam nadzieję, że to już jest moje ostatnie dno...
pawel

Postprzez matis2013 » 26 Sie 2014, 11:49

pawel napisał(a): Mam nadzieję, że to już jest moje ostatnie dno...

To raczej z nadzieja nie ma nic wspólnego. Ponieważ za parę dni czy tygodni, miesięcy znowu poczujesz się lepiej i co w tedy ? Pytanie jest czy faktycznie masz dość ? Czy chcesz wyrzucić wszystkie trupy z szafy ?Czy nadal opowiesz cześć swojej historii zonie, a cześć zostawisz dla siebie ? Czy faktycznie chcesz coś zmienić w swoim życiu ?
Nic się nie zmieniło oprócz mojej postawy -czyli zmieniło się wszystko.
„Anthony de Mello „ i ja
matis2013

Postprzez Marek z 3miasta » 26 Sie 2014, 11:58

pawel napisał(a):gdyż nie mogę nikomu o mojej sytuacji powiedzieć, muszę zachować anonimowość

Jak zaczynasz od popełniania błędów, to dalsza droga ma być bez błędów?
Szczerość
Prawda
Uczciwość
to podstawa do zmian w sobie i to w tzw. innym, dobrym kierunku. Inaczej, to za krotki bądź krótszy czas powiesz: "nie wiem dlaczego zagrałem".
Ty ponownie masz tajemnice a tym samym ponownie oszukujesz.
No tak, w Twojej głowie chodzi myśl, że jak nie będziesz miał tajemnic, powiesz prawdę to będzie tylko gorzej ... bo będzie - gorzej z komfortem grania. Inne sprawy-relacje z ludźmi mogą tylko zyskać na tym.
Jak dalej bedziesz mial "swoje racje" i jak dalej będziesz utrzymywał, że "moja sytuacja jest wyjątkowa, no zrozumcie, że taka właśnie jest" - to cokolwiek zmienisz i efekt końcowy będzie inny?
Byleś na terapii, cóż teraz możesz zgłosić się ponownie na terapie i nie tylko być ale przede wszystkim korzystać z niej.

Ale terapie (nie jedna terapia), mitingi AH (nie jeden miting) mogą przynieść pożytek gdy Ty będziesz chciał być innym człowiekiem, by Twoje zycie było inne, szczęśliwsze. Bez Twojego wyboru i konsekwentnego postępowania zgodnie z nim, nic się nie zmieni i będziesz grał dalej. Jak lubisz takie stany, jak to Ci się podoba ...

Piszę do Ciebie bez owijania w bawełnę gdyż byłeś (tak piszesz) na terapii, więc sądzę, że konkretna informacja będzie lepszą od 'głaskania po głowie'.
Czas stać się odpowiedzialnym za swoje postepowanie, za to kim jesteś i jak żyjesz. Czerwone światło świeci ...
Ostatnio edytowany przez Marek z 3miasta, 26 Sie 2014, 12:02, edytowano w sumie 1 raz
Prawo Katza
Ludzie i narody będą działać ra­cjonalnie, kiedy wyczerpią wszystkie inne możliwości.
Awatar użytkownika
Marek z 3miasta

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez pawel » 26 Sie 2014, 12:00

Racja Matis, jeszcze nie jestem gotowy wyznać żonie prawdę- ostatnim razem powiedziała, że się rozwiedzie ze mną jeśli jeszcze raz kiedykolwiek zagram, ja wiem, że to zrobi. Jestem gotowy zacząć zmieniać swoje życie, a przyznam się potem, nie wszystko od razu....
pawel

Postprzez anagram » 26 Sie 2014, 12:16

Hazardzista nie powinien mieć ŻADNEJ tajemnicy , bo każda , to zaproszenie do GRY, któremu prędzej , czy później się nie oprze...To jak rak...Trzeba wyciąć do ostatniej komórki i dopiero wtedy jest szansa , że MOŻE nie nastąpić wznowa...MOŻE, ALE nie musi..." Skalpel " terapii i " naświetlanie " mitingiem...To minimum do przeżycia...
NOLI ME TANGERE...Z JEDNYM , JEDYNYM WYJĄTKIEM ...
anagram

Postprzez pawel » 27 Kwi 2019, 18:44

Witajcie, coś mnie dzisiaj naszło, aby wejść na forum. Po lekturze kilku tematów postanowiłem podzielić się moją radością w temacie założonym przeze mnie kilka lat temu

Nie gram od 3 lat i 1 miesiąca (nie piję także alkoholu). Ukończyłem 16- miesięczną terapię, chodzę na mittingi, przyjaźnie się z osobami z AH - bardzo za to dziękuję Bogu, Wam i Sobie :)

Pozdrawiam Was serdecznie
pawel

Postprzez marcin_opolskie » 28 Kwi 2019, 10:26

pawel, Gratulacje, powodzenia
Awatar użytkownika
marcin_opolskie

Miejscowość: opolskie

Re: pawel- moje doświadczenia

Postprzez chłop ze wsi » 28 Kwi 2019, 14:31

Gratulacje.
Trochę trwało, ale można ? Można.
Powodzenia
chłop ze wsi

Postprzez pawel » 29 Mar 2020, 14:37

A mi w zeszłym tygodniu minęły 4 lata abstynencji. Brawo Ja :)
pawel

Postprzez Sowa » 29 Mar 2020, 14:55

Brawo Paweł! :-)
za zgodność z oryginałem
Awatar użytkownika
Sowa

Miejscowość: polska

Postprzez haZArDZIŚta » 29 Mar 2020, 20:29

Pełen podziw, Paweł. Gratuluję szczerze. Daleka moja droga do Twojej abstynencji. Pozdrawiam.
Miłość silniejsza jest od śmierci, ale zdarza się,
że mizerny nałóg silniejszy jest od miłości
Maria von Ebner-Eschenbach
haZArDZIŚta

Postprzez asia » 06 Kwi 2020, 16:11

Paweł, wielkie gratulacje :-)
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

Miejscowość: Warszawa

Poprzednia

Wróć do Nasze doświadczenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości