Tyłkiem po dnie

Moderatorzy: anwaz, admin

Tyłkiem po dnie

Postprzez Mocca » 04 Lut 2017, 22:06

Grałem przez ostanie 12 lat. Za mną miesiąc abstynencji. Mam juz za soba znacznie dłuższe przerwy w graniu. Ale pierwszy raz nie czuję niepokoju i mam przekonanie, że nie będę już grał. Nie byłem na meetingu an terapi. Próbowałem meeting internetowy, ale była to nieudana próba. To co mi pomogło bardzo to to forum i historie podobne do mojej, opisujące ten sam schemat, tą samą chorobę. I mój dziennik uczuć. Wyczytałem o nim w jakieś ksiażce i bardzo mi pomógł zobaczyć jak kręcę się w kółko. Zrobił się z tego pamiętnik z nastawieniem co czuję. Mój niefart polega na tym, że miałem się za osobe bardzo inteligentną i gra na forex miała to pokazać. Koniec jest jednak smutny i żenujący. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale chciałbym zaznaczyć najważnejsze fakty. Od lat ne przegralem większej sumy,bo po prostu takie sumy jak kiedys są poza moim zasięgiem. Z kredytów dostanę jedynie w chwilówkach, bo jestem juz zadłużony maksymalnie. Myślę, że od długów smutniejsze jest to co stało się z moją psychiką. Olbrzymi stres wywoływany grą poczynił znaczne szkody. Myślę, ze to granie i depresja spowodowana przegranymi mocno zredukowały mój intelekt. Teraz jest już lepiej, ale doszło do tego, że w pewnym momencie nie mogłem zapamiętać 4 cyfrowego pinu, a kiedyś zapamiętywałem wzory z fizyki relatywistycznej i potrójne całki po czasie. Najprawdopodobnie to granie plus moze nieszczęscia w rodzinie spowodowały olbrzymią nerwowość w pracy i w domu. Skończyło się na lekach. Benzo, psychotropy i antydepresanty. Od kilku miesięcy jestem czysty. Ale mój umysł nie jest w pełni sprawny i nie wiem czy do pełnej sprawnosći wróci. To wszystko przełożyło się na bardzo szybkie utraty pracy. Ale jesli mamby c szczery to w pracy grałem równie namiętnie jak w domu. Poprzez telefon.Zdarzało się że podczas jazdy autem zamykałem tranzakcje. Sukcesy zalewały mój umysł dopaminą a zastrzyki gotówki pozwalały na krótkie szalenstwa wydatków. Ale szkoda o tym pisać. Śmieszne, żałosne. Mam jakąś olbrzymią obawę co do meetingów. Jestem z Katowic. Jestem samotnikiem. Mam tylko rodzinę, z którą mogę porozmawiać. Nie jestem nieśmiały, ale coś mnie blokuje odnśnie meetingów. Chyba czułbym się dziwnie mówiąc i słuchając historii innych. Ludzie raczej mnie nie lubią. Jestem chyba introwertykiem. Tak to wygląda. Z grubsza.
Mocca

Tyłkiem po dnie

Postprzez milo » 04 Lut 2017, 22:20

Witaj, Mocca :)
Czytaj forum.
Pisz, jak sobie radzisz.

A co do "oporu" przed pójściem na mityng.... znam to. Przecież nie musisz nic mówić.... wystarczy, jeśli podasz imie, kiedy zapytają. Słuchać innych - to tak,jak bys czytał tutaj nasze doswiadczenia, a jednocześnie widzial osobe mówiącą. Jesli nie dasz rady wysiedzieć godzinke, półtorej na mityngu, to możesz wyjść po cichutku w każdej chwili :) Ale... jeśli coś przeszkadza Ci w patrzeniu na innych, sprobuj najpierw skorzystac z mityngu internetowego - tam nie wlączamy kamer - jedynie mowimy przez mikrofon. Więc nie widać twarzy mówiącego.

namiary znajdziesz tutaj :
viewtopic.php?f=17&t=1441&start=540
Poczuć siebie
Pokochać...
Awatar użytkownika
milo

Miejscowość: Elbląg

Tyłkiem po dnie

Postprzez asia » 04 Lut 2017, 22:46

Byłam 2 czy 3 razy na mitingu w Katowicach ( jestem z Warszawy ). Do fajne, dobre, sprawne mitingi.
Wchodzisz, siadasz, słuchasz. Nic nie musisz mówić. Jak Cię zmęczy czy też poczujesz się " dziwnie " - wychodzisz, nawet nie musisz mówić do widzenia.
Dobre miejsce dla każdego uzależnionego. Introwertyzm nie będzie tu ani przeszkodą ani zaletą. Jesteś taki i już.
Nawet zakładając najczarniejszy scenariusz że nikt Cię nie polubi ( wątpię, ale niech tam ) to co z tego ? Nie przychodzisz tam żeby Cię lubili. tylko ma to Ci pomóc w niegraniu.
I witaj Mocca na forum.
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

Miejscowość: Warszawa

Re: Tyłkiem po dnie

Postprzez Sowa » 05 Lut 2017, 01:02

Jeden z nielicznych "pierwszych" postów, który nie zmęczył mnie cyframi podczas czytania :wink: Jesteś uważny, wyciągasz dobre wnioski, więc pozostaje pójść za ciosem i wcielić w życie najważniejszą z rad, które dajemy na forum.
Trzymam kciuki i z ciekawością czekam na kolejne Twoje wpisy.
za zgodność z oryginałem
Awatar użytkownika
Sowa

Miejscowość: polska

Tyłkiem po dnie

Postprzez marcin_opolskie » 05 Lut 2017, 08:52

Witaj na forum.
Nie jesteś pierwszą osobą która ma obawy przed mitingami. Twoje wyobrażenie o mitingach może ulec zmianie ale to polecam Ci sprawdzić osobiście, naprawdę warto. Sam w Katowicach nie byłem ale byłem w Rybniku i Wodzisławiu, masz duży wybór w okolicy. pozdrawiam
Awatar użytkownika
marcin_opolskie

Miejscowość: opolskie

Tyłkiem po dnie

Postprzez Mocca » 08 Lut 2017, 22:07

Jest jedna rzecz, ktorej nie rozumiem. Moja gra miala charakter patologiczny i zniszczyla mnie bardzo. Ale nigdy po oresie 2-3 miesiecy gry nie mialem problemu, aby nie grac przez nastepnne pol roku na przyklad. Teraz tez nie gram kolejny tydzien mimo ze na koncie sa pieniazki. Nie duze i potrzebne na zycie po prostu. Ale nie mam zadnych mysli aby zagrac. Dlaczego po okresach przerwy zaczynalem grac? Bo wydawalo mi sie z jakiegos powodu, ze mam nowa strategie i sie uda :lol: Teraz juz sprawdzilem wszystkie sposoby, wszystkie scenariusze i wiem ze nie da sie zarobic. Ze moje nerwy juz na pewno nie zniose tez wiecej. Boje sie troche ze bedzie jakis olbrzymi swistowy kryzys, czy wojna i uxnam ze warto kupic akcje gdy beda trzy razy tansze niz dzis a potem nie wytrzymam psychicznie i sprzedam ze strata bo nie umiem grac, bo jestem hazardzista i nawet super okazje zepsuje. Ale jednoczesnie strach przed gra jest u mnie w tej chwili duzy. Czy to robi jakakolwiek roznice. Ciekawe czy jak pojawi sie zagrozenie gra to to wyczuje.
Mocca

Tyłkiem po dnie

Postprzez Mocca » 08 Lut 2017, 22:16

Teraz nie gram. I po chwilowej dyskretnej euforii i moze dumie z wlasnej dojrzalosci nic nie zostalo. Jest jakos tak szaro i do bolu zwyczajnie. Troche sie przeziebilem i nie moge biegac. Jak zaczne znowy biegac poczuje sie lepiej.
Mocca

Tyłkiem po dnie

Postprzez Sowa » 08 Lut 2017, 22:44

Mocca napisał(a):Boje sie troche ze bedzie jakis olbrzymi swistowy kryzys, czy wojna i uxnam ze warto kupic akcje gdy beda trzy razy tansze niz dzis a potem nie wytrzymam psychicznie i sprzedam ze strata bo nie umiem grac, bo jestem hazardzista i nawet super okazje zepsuje.

Ja grałam na maszynach i myślałam sobie tak: wczoraj przegrałam na 4, może ją ktoś doładował i dziś wygram, a może lepiej usiąść na 6, dawno na niej nie grałam, ale na 6 zawsze obniżam stawkę, bez sensu, pewnie przegram, chociaż kiedyś ładnie dała, może jednak na 6 ? Nie grałam fizycznie, ale głowa grała na całego. Widzisz jakiś sens w moim myśleniu? Ty robisz to samo, tylko piórka masz ładniejsze, forex, kryzys światowy, czekam na redukcję ryzyka aktywów w portfelu inwestycyjnym :wink: Strach jeszcze Cię powstrzymuje, widać ostatnia przegrana zabolała mocno, ale doświadczenia wiem, że to tylko kwestia czasu.
Mocca napisał(a):Dlaczego po okresach przerwy zaczynalem grac? Bo wydawalo mi sie z jakiegos powodu, ze mam nowa strategie i sie uda :lol:

Nie, to już kolejny etap. Zanim zacząłeś myśleć o strategii wygranej, już duzo się w Tobie zadziało. A co? tego my nie wiemy, to możesz odkryć tylko Ty, problem w tym, ze nie sam. Ja odkryłam na terapii, gorąco polecam. Wcześniej boksowałam się ze sobą podobnie do Ciebie.
za zgodność z oryginałem
Awatar użytkownika
Sowa

Tyłkiem po dnie

Postprzez Mocca » 08 Lut 2017, 23:03

Terapi jestem ciekawy. Bylem u psychologa kilka razy w sprawie ciaglych zmian pracy, ale przezylem olbrzymie rozczarowanie. Nie rozmawialismy o moich uczuciach. Poleglem na tescie pamieci ze sluchu. Nie wiem co to mialo udowodnic. Czy na terapi ktos na prawde zada sobientrud zeby pomoc zrozumiec moje zachowanie? Ciezko mi w to uwierzyc? Chyba tak jest na amedykanskich filmach. A placenie psyciatrze 200 za 15 minut wypisania recepty na antydepreswnty to mega glupota. Ci lekarze nie sa zainteresowani problemami tylko robieniem lobotomi przy pomocy chemi.
Mocca

Tyłkiem po dnie

Postprzez Agnieszka1234 » 08 Lut 2017, 23:11

Mocca napisał(a):Czy na terapi ktos na prawde zada sobientrud zeby pomoc zrozumiec moje zachowanie? Ciezko mi w to uwierzyc?

Czytasz forum prawda ? Trochę tu jest doświadczeń innych hazardzistów. Tych o terapii również.
Wyszukaj w necie terapie stacjonarne, telefon w łapkę, dzwonisz i rezerwujesz miejsce i czekasz na swoją kolej.
Samo się nie zrobi ;)
Agnieszka1234

Tyłkiem po dnie

Postprzez Sowa » 08 Lut 2017, 23:21

Mocca napisał(a):Czy na terapi ktos na prawde zada sobientrud zeby pomoc zrozumiec moje zachowanie? Ciezko mi w to uwierzyc?

A dlaczego tak ciężko Ci uwierzyć? a jak idziesz z grypą do lekarza, to też nie wierzysz, że przepisuje leki żebyś wyzdrowiał?
Odpuść psychologów. Tylko terapeuta uzależnień!
za zgodność z oryginałem
Awatar użytkownika
Sowa

Tyłkiem po dnie

Postprzez Gitara » 09 Lut 2017, 05:42

A może dajcie mu się dograć, bo być może jeszcze nie osiągnął swojego dna? Jak porządnie się uszlaja, to przestanie kombinować i szybciutko weźmie się za pracę nad sobą. Pozdrawiam
" KAŻDE JUTRO, MOŻE OKAZAĆ SIĘ NAJLEPSZYM DNIEM W ŻYCIU! "
Awatar użytkownika
Gitara

Miejscowość: Radom

Tyłkiem po dnie

Postprzez Mocca » 09 Lut 2017, 10:17

Uszlaja? U ciebie Gitara nie widac pokory. Czyzby mlody gniewny? Niestety jestem przekonany ze na meetingi chodza tez tacy ludzie jak ty. A co do lekarzy, psychologow, terapeutow to nie traktuja ludzi indywidualnie ale chca ich zaszufladkowac. Kiedys probowalem na bukmacherce. Wydawalo mi sie ze matematycznie znalazlem furtke. Przekonalem sie ze nie zarobie i od kilku lat nawet nie mysle o tym. Z gra na forex moze byc podobnie. Sprobuje znalezc sobie inbego konika. A ostatnio mnie bardziej rodzina interesuje.
Mocca

Tyłkiem po dnie

Postprzez summik » 09 Lut 2017, 11:55

Czekamy na Ciebie z otwartymi ramionami i sercami , jestesmy dokładnie tacy sami jak Ty, chorujemy na ta sama chorobe czyli patologiczny hazard i robimy wszystko co w naszej mocy aby zdrowiec .wtorek godz 18.00 na oblatow , czwartek godz 17.30 na warszawskiej w Katowicach .Przyjdź i przekonaj się sam czy jesteś taki jak my i potrzebujesz wsparcia.
Pozdrawiam wszystkich :D
JEST DLA KOGO ŻYĆ.
"Jest jak w niebie , pieniądze tracą sens"
summik

Tyłkiem po dnie

Postprzez Kawa » 09 Lut 2017, 14:09

Jak ktoś mi życzy dna hazardowego to znaczy że życzy mi dobrze i wskazuje drogę do zdrowienia. Poczytaj forum.
Abstynencja to nie trzeźwienie. Trzeźwienie to abstynencja + ...
Awatar użytkownika
Kawa

Następna

Wróć do Nasze doświadczenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości