Ocaleni

Moderatorzy: anwaz, admin

Ocaleni

Postprzez pycha » 06 Kwi 2018, 22:27

Szanowni i Drodzy. Jeśli chcecie posłuchać historii ocalonych od nałogów polecam Wam serdecznie program "Ocaleni" w TVP1 w środy i czwartki a w TVP3 już od najbliższej niedzieli po 20:00. Jeśli ktoś z Was chciałby być jego częścią przez swój udział, serdecznie zapraszam do studia na nagrania. Z góry dziękuję Wam za krytykę i ewentualne życzliwe uwagi.
pycha

Miejscowość: Warszawa

Ocaleni

Postprzez asia » 06 Kwi 2018, 22:52

No przecież oglądamy :)
Ja chcę , ale jako publiczność :)
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

Ocaleni

Postprzez maja123 » 07 Kwi 2018, 00:59

Bardzo ciekawy program o uzaleznieniu i sposobach wyjscia z nalogu.
Awatar użytkownika
maja123

Ocaleni

Postprzez ula.h » 07 Kwi 2018, 06:43

asia napisał(a):Ja chcę , ale jako publiczność

ja z Tobą :!:
słowa nigdy nie będą większe niż czyny
Awatar użytkownika
ula.h

Ocaleni

Postprzez pycha » 07 Kwi 2018, 09:57

Zapraszam. Nawet dziś. Zdjęcia od 12.00 następna okazja 19 kwietnia.
pycha

Ocaleni

Postprzez zbysob » 07 Kwi 2018, 11:17

a ja zapytam jak to jest z tą osobistą anonimowością w stosunku do prasy, radia i telewizji ?
zaprzestalem myslenia :P
Awatar użytkownika
zbysob

Miejscowość: Szczecin

Ocaleni

Postprzez asia » 07 Kwi 2018, 11:36

Nic. Przecież to nie jest program gdzie bohaterem jest członek wspólnoty , tylko ktoś uzależniony.
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

Ocaleni

Postprzez milo » 07 Kwi 2018, 14:57

jakoś nie udaje mi się "trafić" na ten program.
Podajcie , proszę, kiedy i gdzie mogę to oglądać? Pracuję na zmiany po 24 godziny, 3 dni wolne a w tych wolnych odsypiam pracę i cykl dobowy mi się rozjeżdża....
podane jest, ze na tvp3 w niedziele od 20.oo , ale inne programy to gdzie i kiedy ?

do Warszawy się nie wybieram, ale chętnie pooglądam , posłucham....
Poczuć siebie
Pokochać...
Awatar użytkownika
milo

Miejscowość: Elbląg

Ocaleni

Postprzez maja123 » 07 Kwi 2018, 15:56

Milo jest w srody ale dopiero po polnocy o 24:15 na tvp1.
Awatar użytkownika
maja123

Ocaleni

Postprzez milo » 07 Kwi 2018, 17:01

Dzięki, maju :)
a w inne dni ?
we czwartki - to kiedy?
tak pomyślałam, że sobie ustawię budzik w telefonie na konkretne dni i godziny - jak budzik do pracy :)
Pozdrawiam :)
Poczuć siebie
Pokochać...
Awatar użytkownika
milo

Miejscowość: Elbląg

Ocaleni

Postprzez pycha » 07 Kwi 2018, 21:14

Miałem duży zgryz z anonimowością, zwłaszcza we własnej sprawie. Ważne było dla mnie to co usłyszałem od Wiktora Osiatyńskiego, powiedział mi, że fakt iż jesteśmy (rzecz jasna nie porównuję się z nim) osobami publicznymi mniej lub bardziej nie zwalnia nas z przywileju mówienia o sprawach dla nas najważniejszych. Co do innych, myślę, że dopóki nikt nie próbuje występować jawnie jako głos wspólnoty AH czy AA nie pełniąc takiej służby (np jako rzecznik BSK) ma prawo opowiedzieć swoją historię. Ale zarówno taka jak i inna postawa nie gorszy mnie ani nie oburza.

Co do emisji środa zmiennie albo o 22:15 po tzw „Wielkich testach” lub po północy po meczach Ligi Mistrzów w TVP1
W czwartki o 23:45 powtórki w TVP1
Oraz w niedzielę o 20:00 w TVP3
Podobno jest tez w Tv Polonia ale nie wiem o której.

Te odcinki, które już wyemitowano są na VOD TVP w zakładce „Ocaleni”.

Dla tych, z Was którzy chcą włączyć się do grupy na fb podaje azymut Ocaleni TVP - Galeria. Dużo tam mocnych świadectw.
pycha

Ocaleni

Postprzez zbysob » 08 Kwi 2018, 07:06

Asiu nie do końca. Zapewne wielu z nas jest członkami AH (AA czy innego AX) i w NASZEJ historii mieliśmy już przypadki wystąpień telewizyjnych. I po tym apelu Pychy ktoś może się zastanawiać nad czynnym udziałem w programie stąd moje pytanie. Dla mnie czymś innym jest świadectwo jakie dajemy na mitingach (tych normalnych, rocznicowych czy spikerkach) a czymś innym występ w telewizji nawet w programie który ma czy to pokazywać zjawisko uzależnienia czy przed tym przestrzegać. Sam miałem epizod związany z wystąpieniem w audycji radiowej ( w sumie anonimowo) i pamiętam emocje z tym związane - wcale nie były takie fajne a miały być bo przecież pomagam i edukuję :). I tu takie prywatne spostrzeżenie. Jeśli osoba "publiczna" mówi o swoim uzależnieniu przy okazji bycia w radiu czy telewizji to jest to dla mnie ważna i cenna rzecz. Jeśli osoba "prywatna" trafia tam żeby tą informacją się podzielić czyli w sumie zaistnieć medialnie na bazie uzależnienia to mam mieszane uczucia. Jasne że to moje ale chyba nie na darmo jedna z tradycji o tym mówi. No chyba że tradycje i kroki obowiązują tylko w trakcie mitingu a pozostały czas to tylko zapis na kartce utrudniający życie
zaprzestalem myslenia :P
Awatar użytkownika
zbysob

Miejscowość: Szczecin

Ocaleni

Postprzez ula.h » 08 Kwi 2018, 07:27

zbysob napisał(a):jedna z tradycji o tym mówi

anonimowość wspólnoty wobec prasy, radia i telewizji. nie człowieka.
jak ja piszę sobie na facebooku o swoim życiu to nie jako głos wspólnoty tylko jako Urszula, autonomiczna jednostka.
w tym programie z tego co kojarzę i widziałam są historie ludzi, nie wspólnot. przypuszczam też, że Rafał na siłę ich tam nie zaciągnął :)
słowa nigdy nie będą większe niż czyny
Awatar użytkownika
ula.h

Ocaleni

Postprzez asia » 08 Kwi 2018, 10:55

Występowałam w TV dwa razy, wielokrotnie w radiu.
Kiedy byłam jako Asia anonimowa hazardzistka, miałam zmieniony głos, nie było mnie widać.
Ale miałam też wywiad w Trójce i tam byłam jako Asia, uzależniona od hazardu i nic nie zmieniałam.
To samo dotyczyło wywiadów do prasy.
To ja decyduję o tym co chcę i jako kto wystąpić.
Byłam też z ramienia AH osobą do kontaktów z mediami. I tam zawsze były zmieniane głosy, nigdy nie pokazywaliśmy twarzy. Bo kroki.
Więc nie jest to dla mnie pusty krok na potrzeby mitingu.
I rozgraniczenie tego jest dla mnie bardzo klarowne.
Mamy inne odczucia/doświadczenia Zbyszek i już.
asia

Ocaleni

Postprzez Kawa » 08 Kwi 2018, 15:58

Abstynencja to nie trzeźwienie. Trzeźwienie to abstynencja + ...
Awatar użytkownika
Kawa

Następna

Wróć do Nasze doświadczenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość