Przegrany zwycięzca:)

Moderatorzy: anwaz, admin

Postprzez Matt34 » 02 Lis 2019, 18:03

Witajcie.
Zarejestrowałem się na forum już jakiś czas temu ale to mój pierwszy post.

Mam na imię Mateusz lat 34 zdrowiejący hazardzista "czysty" od ponad 2 lat. Chciałem się z wami podzielić moją historią. Jestem uzależniony od automatów, którym oddałem 10 lat życia, górę pieniędzy, rodzinę, przyjaciół a na końcu własną godność jako że od kilku miesięcy jestem bezdomny.

Właściwie nie wiem co chce napisać:) może tylko tyle do ludzi szukających pomocy wciąż niezdecydowanych lub twierdzących że dadzą sobie radę sami - idźcie na terapie/miting czym prędzej, nie istnieją półśrodki, chcesz żyć i nie stracić wszystkiego, nie szukaj wymówek, biegnij na miting!

Prowadziłem naprawdę dobrze prosperująca firmę, na dzień dzisiejszy moje zobowiązania wynoszą ponad milion złotych i niestety nigdy nie będę ich w stanie spłacić. Mimo to czuje się szczęśliwszym i lepszym człowiekiem teraz, będąc na ulicy, ale nie grając.
Wiem że może brzmi to jak kiepski żart ale taka jest prawda, wiem że gdybym nie przestał pewnie bym już po prostu nie żył.
Matt34

Postprzez marcin_opolskie » 02 Lis 2019, 18:33

Matt34, Witaj na forum.
Matt34 napisał(a):Mimo to czuje się szczęśliwszym i lepszym człowiekiem teraz, będąc na ulicy, ale nie grając.

Wielu tego nie zdąży zrozumieć, Ty zdążyłeś. Powodzenia i Pogody Ducha.
Awatar użytkownika
marcin_opolskie

Miejscowość: opolskie

Postprzez asia » 06 Lis 2019, 08:10

Mariusz, to bardzo ważny post. Dziękuję.
Fajnie byłoby poczytać czasem co u Ciebie. Będziesz tu zaglądał ?
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

Miejscowość: Warszawa

Re: Przegrany zwycięzca:)

Postprzez Nerek » 30 Lis 2019, 12:34

asia napisał(a):Mariusz, to bardzo ważny post. Dziękuję.
Fajnie byłoby poczytać czasem co u Ciebie. Będziesz tu zaglądał ?

A nie Mateusz czasem??
Nerek

Postprzez asia » 30 Lis 2019, 15:44

Mateusz, przepraszam.
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

Postprzez Matt34 » 07 Gru 2019, 16:49

Witajcie.
Trochę mnie nie było, zimno się zrobiło na zewnątrz, grypsko mnie dopadło i nie chce puścić już od kilku tygodni.
W międzyczasie straciłem też cały "dobytek" już 3 krotnie, lekko nie jest, ale traktuje to wszystko jako swego rodzaju pokutę za zło wyrządzone sobie i bliskim.
Poznałem faceta który z tego samego co ja powodu jest na ulicy. Ciężko w to uwierzyć ale wyżebrane pieniądze wrzuca w maszyny, widocznie dla niektórych dno nie istnieje...
Ja nie umiem się przemóc i zacząć prosić o pieniądze, zresztą co mi po nich w obecnej sytuacji:)

Moim celem aktualnie jest przedostanie się na południe kraju, chce uniknąć ujemnych temperatur, a później byle do wiosny.
Matt34

Postprzez asia » 07 Gru 2019, 23:35

W górach zimą jest cieplej? :shock:
Korzystasz z noclegowni , stołówek?
asia

Postprzez Matt34 » 08 Gru 2019, 01:35

Zapomniałem napisać że przebywam w Anglii. Po stracie wszystkiego w Polsce chciałem tu zacząć od nowa ale niestety nie udało się.
Codziennie korzystam ze stołówek, z noclegowni tylko podczas bardzo złej pogody, niezbyt dobrze się czuje w towarzystwie innych bezdomnych w 90% to niestety ludzie czynnie uzależnieni od alkoholu i narkotyków...
Matt34

Postprzez kiedyskiedys » 08 Gru 2019, 03:34

Gdzie jak gdzie ale w Anglii jest pełno pracy, można się przekwalifikowac i zdobyć lepszy zawód. Nie wnikam czy bezdomnośc to u Ciebie świadomy wybór.

Z takimi długami na pewno miałbyś szansę na upadłość na wyspach są bardziej liberalne przepisy i jeśli udało by ci sie ja ogłosić obowiązuje ona także w Polsce.
Miarą dzieciństwa są dźwięki, zapachy i widoki, dopóki nie nadejdzie mroczna epoka rozsądku - John Betjeman
Awatar użytkownika
kiedyskiedys

Postprzez Matt34 » 08 Gru 2019, 15:00

Upadłość została ogłoszona w 2017.

Przez ostatnie 2 lata starałem się wszystko spłacać ciężko pracując i jednocześnie próbowałem się postawić na nogi po wielu latach autodestrukcji.
Kilka miesięcy temu się poddałem, przerosła mnie wizja najbliższych 20-30 lat pracy tylko po to by spłacić długi, także można powiedzieć że bezdomność to świadomy wybór...
Matt34

Re: Przegrany zwycięzca:)

Postprzez chłop ze wsi » 08 Gru 2019, 20:47

coś nie pasuje. Skoro Twoja upadłośc została ogłoszona to powstał pewnie jakis realny plan spłaty części długów a reszta po kilku latach zostaje umorzona. I w ten sposób wychodzisz z zerowym ale czystym kontem na dalsze życie.
chłop ze wsi

Postprzez anonimowy.1992 » 05 Lip 2020, 18:52

Janusze biznesu. Prezes firmy bez znajomosci rachunku prawd. i statystyki. Tak samo jak ten od najpopularniejszego wątku na tym forum co handlowcem był i rozpoczoł od przegrania 20 tyś PLN premi za podpisany kontrakt.
Jakim cudem osoba bez podstawowej wiedzy moze cos osiagnac ? Chyba jedynie...
Gdybym chcial krasc to nie mial bym zadnych problemow ani tyle nigdy nie styknol bym sie z hazardem. Trzeba byc nieudacznikiem aby dopuszczac w zyciu zagrywki nie fair play + klamstwa i jeszcze sobie nie radzic.
Zimne albo gorące. Bóg brzydzi sie letnim mowi Biblia.
"Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego."
Ks. Wj. 20.17
anonimowy.1992

Postprzez anonimowy.1992 » 05 Lip 2020, 19:13

Co do bezdomności to błogosławieństwo dla hazardzisty. Początek procesu zdrowienia. Czas na obserwacje ludzi oraz gruntowne przemyślenia. Tylko ja mówię tutaj o prawdziwej bezdomności, z brakiem dostępu do wody ciepłej, czystej odzieży, o takiej po ktorej tesknisz za kolorami normalnego zycia. Wychodzisz z niej z na nowo uporzadkowanym systemem wartosci. Checia zaczecia wszystkiego od poczatku.

Ale skoro rzad angielski za wszystko placi i przespac sie jest gdzie... Żyć nie umierać. Jakaz to bezdomnosc...
"Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego."
Ks. Wj. 20.17
anonimowy.1992

Postprzez zbysob » 08 Lip 2020, 05:34

sprawdź
zaprzestalem myslenia :P
Awatar użytkownika
zbysob

Miejscowość: Szczecin

Wróć do Nasze doświadczenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości