Upadlosc konsumencka

Dyskusja o zagrożeniach prawnych

Moderatorzy: anwaz, admin, krzysiek36

Upadlosc konsumencka

Postprzez Andy » 24 Sty 2019, 13:41

puciak1988 napisał(a):Ogarnąłem się chce zacząć się leczyć nie gram od 2 miesiecy chce ułożyć sobie życie bo zrozumiałem że inaczej się nie da.

W podobnym stylu pisałeś też 15 lipca 2017 r.: "Od 2 miesiecy nie gram i nawet mnie nie ciagnie zeby zagrac. Moim najwiekszym problemem sa dlugi".

A pomyślałeś, co dalej? Przypuśćmy, że dostaniesz tę upadłość, którą można otrzymać tylko raz w życiu!.
Chłopie, masz naprawdę tylko jedno życie. Pomyśl o sobie. Uwierz, że warto podjąć leczenie. Dopóki żyjesz, możesz zmienić wszystko - ale zacząć musisz od siebie, bo tak naprawdę tylko siebie samego możesz zmienić.
Myślisz, że nie rozumiem, co znaczy być w czarnej d...? Ja też jeszcze kilka lat temu nie widziałem wyjścia z sytuacji, też wierzyłem, że tylko ratunek "z zewnątrz", jakiś cudowny ofiarodawca może ofiarować mi jeszcze jedną szansę regulując moje długi. Po podjęciu (kolejnej zresztą z rzędu) terapii wreszcie zmieniłem swój sposób myślenia o sytuacji. Pogodziłem się z tym, że będę ponosił konsekwencje mojego grania do końca życia. I zrozumiałem, że nie o pieniądze tutaj chodzi. Bo można spłacać długi i żyć naprawdę pełnią życia, cieszyć się każdą chwilą. Jest jeden tylko warunek: trzeba zrezygnować z gry.
Na ogół przecież ludzie, nawet najbardziej niegodziwi, są naiwniejsi i lepsi, niżbyśmy w ogóle mogli przypuszczać. Zresztą i my również.
F. Dostojewski, Bracia Karamazow
Andy

Upadlosc konsumencka

Postprzez pavko » 27 Sty 2019, 08:07

Andy napisał(a):Przypuśćmy, że dostaniesz tę upadłość, którą można otrzymać tylko raz w życiu!.

Chyba jest inaczej zapisane w ustawie.
Awatar użytkownika
pavko

Upadlosc konsumencka

Postprzez pavko » 27 Sty 2019, 08:10

pampasowiec napisał(a):Dlatego warto polecić napisanie wniosku osobie z doświadczeniem upadłości hazardzistów.

Myślisz, że sędzia czy sędzina który/a oddaliła wnioski hazardzistów w przeszłości zmieni swoje zdanie czytając uzasadnienie wniosku?.
Awatar użytkownika
pavko

Upadlosc konsumencka

Postprzez Andy » 27 Sty 2019, 16:07

pavko napisał(a):Andy napisał(a):
Przypuśćmy, że dostaniesz tę upadłość, którą można otrzymać tylko raz w życiu!.

Faktycznie (tzn. w ogóle nie jest). I co z tego?
Na ogół przecież ludzie, nawet najbardziej niegodziwi, są naiwniejsi i lepsi, niżbyśmy w ogóle mogli przypuszczać. Zresztą i my również.
Andy

Upadlosc konsumencka

Postprzez Andy » 27 Sty 2019, 16:07

wkleiło powtórkę
Andy

Upadlosc konsumencka

Postprzez asia » 27 Sty 2019, 16:47

pampasowiec napisał(a):Dlatego warto polecić napisanie wniosku osobie z doświadczeniem upadłości hazardzistów.

Czyli Tobie? Bo po raz enty oferujesz na PW swoją usługę. Napisz tu na forum że tak pomagasz. Koszt 2000 zł- ostatnia Twoja stawka.
Nie ma we mnie zgody na takie interesy na forum samopomocowym.
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

Miejscowość: Warszawa

Re: Upadlosc konsumencka

Postprzez pavko » 27 Sty 2019, 18:09

Andy napisał(a):
pavko napisał(a):Andy napisał(a):
Przypuśćmy, że dostaniesz tę upadłość, którą można otrzymać tylko raz w życiu!.

Faktycznie (tzn. w ogóle nie jest). I co z tego?

Nic, ale każdy szczegół się liczy.
Awatar użytkownika
pavko

Upadlosc konsumencka

Postprzez pampasowiec » 28 Sty 2019, 08:07

asia napisał(a):Czyli Tobie? Bo po raz enty oferujesz na PW swoją usługę. Napisz tu na forum że tak pomagasz. Koszt 2000 zł- ostatnia Twoja stawka.

Nie czyli mi, a np. mi. Jest wiele kancelarii specjalizujących się w upadłościach poza mną, natomiast część z nich korzysta z moich usług, ponieważ mam spore doświadczenie w pisaniu wniosków upadłościowych hazardzistom. Dlaczego ludzie o możliwości ogłoszenia upadłości nie mogliby się dowiedzieć z forum samopomocowego? Każdy jest kowalem swojego losu i zrobi z tą wiedzą co tylko zechce.
pampasowiec

Upadlosc konsumencka

Postprzez pampasowiec » 28 Sty 2019, 08:27

Andy napisał(a):Faktycznie (tzn. w ogóle nie jest)

Nieprawda. Ustawa jasno precyzuje ten wątek;). Otóż zgodnie z obecnie obowiązująca ustawą, upadłość konsumencką można ogłosić raz na 10 lat.
pampasowiec

Upadlosc konsumencka

Postprzez asia » 28 Sty 2019, 14:26

pampasowiec napisał(a):Dlaczego ludzie o możliwości ogłoszenia upadłości nie mogliby się dowiedzieć z forum samopomocowego?

No masz rację.
Dziwi mnie zatem postawa moderatorów i admina, którzy kasują reklamy prywatnych ośrodków.
Wydaje mi się to niesprawiedliwe.
Ale pewnie znowu się mylę albo mam coś nie tak z uczciwością/etyką.
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

Upadlosc konsumencka

Postprzez Agnieszka1234 » 28 Sty 2019, 14:51

Nie mylisz się, mam podobne zdanie i cieszę się, że napisałaś o tych praktykach otwarcie. Ja miałam tylko podejrzenia, a wiesz gdzie czasem można sobie przeczucia wsadzić. Z samego rana jak zobaczyłam Twój post pisałam do admina o usunięcie (nie tylko zbanowanie) tego użytkownika z forum. Póki co jest "tylko" zbanowany. Fakt, mogłam to zrobić wcześniej.
Agnieszka1234

Upadlosc konsumencka

Postprzez pavko » 28 Sty 2019, 16:04

Od dawna miałem z tym użytkownikiem "pod górkę". W zasadzie od samego początku w końcu stało się to co powinno już dawno.
Awatar użytkownika
pavko

Upadlosc konsumencka

Postprzez Kasiula_m » 28 Sty 2019, 16:40

hmm... ja zaś myślę, że jeżeli jeden z nas, z tego grona forumowego potrafi pomóc to czemu nie, ja np. z pomocą ludzi z tego forum napisałam wniosek o roździelność z datą wsteczną i ją uzyskałam i ...teraz czuję ulgę...co innego prywatne firmy, które się ogłaszają tylko i wyłącznie w celach zarobkowych, a co innego jak to oferuje "człowiek z forum", pytanie czy powienien brać za to opłatę całkiem niemałą, ale kto w dzisiejszych czasach robi za darmo, a pozatym w porównaniu z kancelariami to ponad połowa taniej, kto chce to skorzysta, a kto nie chce to nie.
Kasiula_m

Upadlosc konsumencka

Postprzez asia » 28 Sty 2019, 17:39

Kasiula_m napisał(a): z pomocą ludzi z tego forum napisałam wniosek o roździelność z datą wsteczną i ją uzyskałam

I ile zapłaciłaś za tą pomoc ?
Kasiula_m napisał(a):ale kto w dzisiejszych czasach robi za darmo,

Ja i dziesiątki znanych mi osób. Nie biorę za pomoc pieniędzy.
Kasiula_m napisał(a): porównaniu z kancelariami to ponad połowa taniej,

Bo na czarno.
asia

Upadlosc konsumencka

Postprzez Kasiula_m » 28 Sty 2019, 19:43

Asiu...no nic nie zaplacilam i jestem za to wdzieczna, ale podejrzewam ze ta upadlosc to jest o wiele grubsza sprawa niz rozdzielnosc, ciezko to porownac, wg. mnie to troche niesprawiedliwe tak go traktowac i zsylac na banicje, bo TY pomagasz, inni pomagaja, ale on tez przeciez pomaga.
Kasiula_m

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kącik prawny

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość