Strona 1 z 1

Szwagier

PostWysłany: 04 Kwi 2018, 10:46
przez Promp
Witam,
mój szwagier jest patologicznym hazardzistą. Stracił właśnie drugą rodzinę. Za swoje niepowodzenie obwinia cały świat tylko on jest najmądrzejszy. Typowe narcystyczne podejście. Po porażkach ma tendencje do znikania, siedzi wtedy w samochodzie na jakimś parkingu przez 3-4 dni. Po powrocie wszyscy są winni tylko nie on, reaguje wówczas mega agresją w stosunku do wszystkich kto mu się napatoczy. Odbija się to na całej rodzinie najwięcej na mnie i na mojej żonie bo to my jesteśmy winni jego niepowodzeń. Rodzicom się obrywa bo za mało go kochali. Odcięliśmy go od wszelkiego finansowania ale oczywiście znajduje inne finansowanie na swoje granie. Czy ktoś może mi pomóc, powiedzieć co możemy zrobić a czego kategorycznie nie robić, w jaki sposób mu pomóc. Pozdrawiam PM

Szwagier

PostWysłany: 04 Kwi 2018, 13:24
przez milo
Witaj na forum, Promp .

Czytaj dział Współuzależnienie - tu już jest mnóstwo podpowiedzi, co można a czego nie powinno się robić, jak zadbać o siebie o rodzinę aby ograniczyć sile rażenia czynnego uzależnienia osoby bliskiej.
Warto poszukać dla siebie wsparcia (terapia i mityngi dla współuzależnionych) , bo samo odcięcie się od czynnego uzależnionego to jedna z opcji i wcale nie nie najskuteczniejsza. Skoro tu piszesz, to znaczy, że cierpienie bliskich jest już ogromne i potrzeba wsparcia , samo nie przejdzie.
Nie piszesz, czy jesteś w PL czy gdzieś w świecie... ale zerknij np. tu : http://anonimowihazardzisci.org/wsp%C3% ... -anon.html

Mam nadzieję, że zaraz odezwą się inni współuzależnieni - tu na forum i znajdziesz "kontakt" do tych ludzi, którzy przechodzili przez to samo, co Ty i Twoja najbliższa rodzina oraz mogą podpowiedzieć coś więcej.

Czytaj, szukaj, pytaj.... tu jest dobre miejsce .

Pozdrawiam :)

Re: Szwagier

PostWysłany: 04 Kwi 2018, 16:19
przez chłop ze wsi
Nie znam waszej sytuacji.Proste wyjścia są najłatwiejsze i najlepsze- wyprowadźcie się z domu i zajmijcie swoim życiem. Dajcie gościowi adres do terapeuty i niech sobie radzi.

Szwagier

PostWysłany: 04 Kwi 2018, 18:44
przez asia
chłop ze wsi napisał(a):wyprowadźcie się z domu

ONI?!

Re: Szwagier

PostWysłany: 04 Kwi 2018, 18:59
przez chłop ze wsi
asia napisał(a):ONI?!

To leczyć go mają ?

Re: Szwagier

PostWysłany: 04 Kwi 2018, 19:56
przez Promp
Na szczęście mieszka oddzielnie.

Re: Szwagier

PostWysłany: 04 Kwi 2018, 20:13
przez chłop ze wsi
To już ttrochę łatwiej będzie.Poczytajcie tu, na forum działy mój bliski jest hazardzistą, członek rodziny jest hazardzistą. Dowiecie się jak się bronić przed skutkami jego gry, a potem tę wiedzę spróbujcie zastosować w praktyce

Re: Szwagier

PostWysłany: 04 Kwi 2018, 21:09
przez Promp
Chłop ze wsi a możesz odpisać mi na prywatną wiadomość którą do Ciebie wysłałem ?

Szwagier

PostWysłany: 05 Kwi 2018, 07:12
przez zbysob
przeczyta to odpisze :D

Szwagier

PostWysłany: 05 Kwi 2018, 12:41
przez Promp
Wiem, zmylił mnie ten status "do wysłania:

Szwagier

PostWysłany: 24 Maj 2018, 06:33
przez zabcia24
Witam czy jest tu osoba z Jastrzębia Zdroju albo okolic ,ktora jest wspoluzalezniona i chciałaby skorzystac ze wspolnoty 'mitingow HA najbliższy Katowice Ja korzystam-polecam.
Jak ktos zainteresowany proszę na priv

Szwagier

PostWysłany: 26 Maj 2018, 12:10
przez milo
zabciu - a napisałaś w temacie viewtopic.php?f=26&t=5119
czy nie umialas go tylko znaleźć ?

Pozdrawiam
Trzymam kciuki :)
Bożena