Objawy zdrowienia

Moderatorzy: anwaz, admin

Objawy zdrowienia

Postprzez smutna_zagubiona » 01 Sie 2019, 09:22

Zapytam wprost-po czym poznać, z perspektywy osoby bliskiej (partnerki), że hazardzista zdrowieje? Jakie zmiany/zachowania mogą na to wskazywać?
Sama abstynencja oczywiście nie jest wyznacznikiem, zresztą nie sposób zweryfikować jej istnienia.
Będę wdzięczna za Wasze wypowiedzi.
smutna_zagubiona

Objawy zdrowienia

Postprzez asia » 01 Sie 2019, 10:40

Mogę Ci napisać co mówiły mi osoby bliskie.
Że w końcu mam czas. Że jestem spokojniejsza, pogodna, że przestałam krzyczeć z byle powodu. Moja sekretarka ( a zatem osoba która mnie znała świetnie :) ) powiedziała mi : o, a ja tyle lat pracuję i nie wiedziałam że pani ma przyjaciół, znajomych ..
Że przestałam grać zawsze i wszędzie rolę pierwszych skrzypiec ( nooo to gwiazdorstwo mi trochę zostało :D ) , że przestałam błaznować.
Że zaczęłam mówić co czuję, co myślę. Że nauczyłam się słuchać.
Że zaczęłam dbać o siebie ( włosy, zęby itd. ) , o ubranie.
Że zaczęłam się zdecydowanie częściej uśmiechać. Przestałam też po kryjomu czytać sms czy odbierać telefon.
To oczywiście nie było tak już i wszystko od razu.
Tyle pamiętam.
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

Miejscowość: Warszawa

Objawy zdrowienia

Postprzez Krzysztof Jarzyna » 01 Sie 2019, 21:54

Moja żona stwierdziła, że zaczynam być obecny. Nie tylko ciałem, ale zaczynam zwracać uwagę na to co się dzieje w rodzinie.
My tu sobie tempus fugit, a czas ucieka...
Krzysztof Jarzyna

Miejscowość: Szczecin

Re: Objawy zdrowienia

Postprzez smutna_zagubiona » 02 Sie 2019, 14:09

Dziękuję za Wasze wypowiedzi.
smutna_zagubiona

Wróć do Pytania dotyczące zdrowienia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość