Upadlosc konsumencka

Dyskusja o zagrożeniach prawnych

Moderatorzy: anwaz, admin, krzysiek36

Upadlosc konsumencka

Postprzez pavko » 31 Sty 2019, 21:50

miszokienka napisał(a):a z jakiegoś powodu zarabiasz najniższą, to i tak dostaniesz plan spłat.

Trzeba dopowiedzieć, że niekoniecznie tak musi być. Może nie być w ogóle planu spłat a wszystko zależy od sądu i od danej sytuacji samego upadłego.
Awatar użytkownika
pavko

Upadlosc konsumencka

Postprzez miszokienka » 31 Sty 2019, 22:52

Masz rację Paweł. Napisałem o tym, że fakt zarabiania najniższej krajowej nie powoduje, że automatycznie nie będzie planu spłat. O to zdaje się chodziło w pytaniu.
Natomiast tak jak piszesz, każda sytuacja jest oceniana indywidualnie i zależy od konkretnej sytuacji danej osoby. Ciężko tu określić jakieś sztywne reguły. Nie da się na wszystko napisać instrukcji, dlatego wiele zależy również od sędziego i jego interpretacji oraz od przedstawionych przez upadłego okoliczności i możliwości spłaty.
Ogolnie upadłość ma służyć przede wszystkim oddłużeniu dłużnika i to jest cel nadrzędny, ale plan spłat poza uregulowaniem części zadłużenia (najczęściej jednak niewielkiego ułamka całej kwoty) ma też pełnić "funkcję wychowawczą". Z tego, co wyczytałem bardzo rzadko stosowane jest umorzenie zadłużenia bez ustalania planu spłat. Dochodzi do tego głównie w sytuacjach, gdy upadły nie jest w stanie podjąć pracy zarobkowej ze względu na stan zdrowia.
Miś jest bardzo grzeczny dziś.
Awatar użytkownika
miszokienka

Re: Upadlosc konsumencka

Postprzez Kasiula_m » 01 Lut 2019, 10:39

Agnieszka1234 napisał(a):Kasiula_m, chcesz (znaczy musisz) ogłosić upadłość konsumencką ?

nie, nie, to nie dla siebie się dowiaduje, tylko dla byłego.
Kasiula_m

Upadlosc konsumencka

Postprzez Agnieszka1234 » 01 Lut 2019, 13:57

Serio ? A były sam nie może ?

Tak dopytuje, bo mi to przypomina moje poszukiwania rozwiązań za małżonka. U mnie to wynikało ze współuzależnienia.
Agnieszka1234

Upadlosc konsumencka

Postprzez zbysob » 21 Lut 2019, 06:15

u Kasiuli_m to ABSOLUTNIE nie ma nic wspólnego ze współuzależnieniem.
zaprzestalem myslenia :P
Awatar użytkownika
zbysob

Miejscowość: Szczecin

Poprzednia

Wróć do Kącik prawny

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości