Wrak człowieka, młodego człowieka...

Moderatorzy: anwaz, admin

Postprzez Krzysztof Jarzyna » 03 Lut 2019, 11:00

fanrmt napisał(a):Tak, w poniedziałek chce iść do psychiatry. Tylko co z tego? Dostanę jakieś leki, może i w ciszy i spokoju sam bym sobie głowę oczyścił. Ale długi i sytuacja w domu mnie przerasta.

Nastawienie masz negatywne, a to może być efekt depresji. Dostaniesz jakieś lekarstwo, to i nastawienie się zmieni. Jak potrzebujesz ciszy to jest ośrodek zamknięty. O długi sie nie martw, nie uciekną :D
Olej wszystko, zajmij się sobą!
My tu sobie tempus fugit, a czas ucieka...
Krzysztof Jarzyna

Miejscowość: Szczecin

Postprzez fanrmt » 03 Lut 2019, 17:24

Szczerze powiem, że nie odczuwam praktycznie nic, jestem zdolowany. Kiedyś byłem silny fizycznie, teraz strasznie schudlem i te moje problemy powodują, że mam takie uczucie że jakby troszkę mocniej zawial wiatr to by mnie zdmuchnal.
fanrmt

Postprzez WOTrue » 03 Lut 2019, 18:22

To wszystko idzie w parze. Jak mialem depresje, co prawda nie za bardzo zwiazana z graniem to tez schudlem z 10 kilo. Musisz zaczac myslec pozytywnie. Uwierz da sie to zrobic. Musisz obrac jakies cele. To najwazniejsze. Powodzenia
WOTrue

Miejscowość: Dublin

Postprzez fanrmt » 03 Lut 2019, 20:41

Moim celem jest spłata długów, ale jak to uczynić, jak gdy spłacam coś tam wydając cała wypłatę to rosną mi odsetki z pozostałych tak że nawet na plus na tym nie wychodzę. Do tego smsy, telefony, straszenie sądami, komornikiem, windykacja terenowa. Dramat. Wiem, że jak się pożycza to się oddaje, ale przerasta mnie to.
fanrmt

Postprzez miszokienka » 03 Lut 2019, 21:38

Jak byłem już na dnie, to też nic nie czułem. Też myślałem tylko o spłacie długów i że bez wygranej nie da się tego ogarnąć.
Zacząłem się leczyć, później układać finanse i wszystko jest na dobrej drodze. Najpierw było leczenie i odpuszczenie myślenia o kasie. Wystarczyło, że zaakceptowałem fakt, że bez komornika i tak się nie obejdzie. Odpuściły mi wtedy myślenie ciągle o długach.
Miś jest bardzo grzeczny dziś.
Awatar użytkownika
miszokienka

Re: Wrak człowieka, młodego człowieka...

Postprzez kiedyskiedys » 04 Lut 2019, 12:43

fanrmt napisał(a):Moim celem jest spłata długów, ale jak to uczynić, jak gdy spłacam coś tam wydając cała wypłatę to rosną mi odsetki z pozostałych tak że nawet na plus na tym nie wychodzę. Do tego smsy, telefony, straszenie sądami, komornikiem, windykacja terenowa. Dramat. Wiem, że jak się pożycza to się oddaje, ale przerasta mnie to.

Skoro twoim celem jest splata dlugow to powinienes pracowac nie dwiescie a czterysta godzin w miesiacu by zaspokoic pania ktora w sluchawce krzyczy na Ciebie a potem bierze manatki i ma gdzies czy splacisz ten dlug czy nie. Nie bierz osobiscie tego co mowia windykatorzy, oni wykonuja swoja prace, a jak strasza mnie sadem to ja przynajmniej im mowie
"od straszenia sa duchy" :D

Zapoznaj sie z tematem upadlosci konsumenckiej. Stracisz wszystkie wlosy na glowie zanim splacisz dlugi, a poza tym problem nie lezy w dlugach a w Tobie. Obys sie po harówie i splacie dlugow o tym nie musial przekonywac jak z nowym kontem znow ruszysz w karciane tango.
Miarą dzieciństwa są dźwięki, zapachy i widoki, dopóki nie nadejdzie mroczna epoka rozsądku - John Betjeman
Awatar użytkownika
kiedyskiedys

Postprzez milo » 04 Lut 2019, 17:44

fanrmt napisał(a):Moim celem jest spłata długów

a moim celem już nie jest spłata na teraz, zaraz, już - długów.
spłacam od paru lat i jeszcze parę lat będę spłacała
to po prostu konsekwencje moich decyzji, zachowań,reakcji

Dzisiaj mam kilka rożnych celów, ale to nie są cele związane z pieniędzmi :)
Czyli : zdrowie, rodzina, spokój, poczucie godności, szacunek, zrozumienie.... i takie tam "drobiazgi" :) A przecież życie składa się z drobiazgów a nie z "kasy, kasy, kasy, kasy....i amoku gry".

W Trójmieście masz DWA mityngi AH tygodniowo :)

Do tego masz kilka Poradni Terapeutyczno - Odwykowych (tak, tak, leczymy się razem z alkoholikami, lekomanami, i innymi "...ami", bo sami jesteśmy "hazardzist-ami" ) .
Poczuć siebie
Pokochać...
Awatar użytkownika
milo

Miejscowość: Elbląg

Postprzez fanrmt » 06 Lut 2019, 16:14

Jesteście kochani z tymi poradami. Mam pytanie. Wolę tutaj niż na tematycznych forach zapytać, wśród swoich. Czy jest ktoś kto jest mi w stanie udzielić rady co do spłaty samych długów? Chodzi mi o strikte finansową część i efekty mojej patologicznej choroby. Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie rady jak to ugryźć, gdyby ktoś zechciał ze mną porozmawiać. Pozdrawiam
fanrmt

Postprzez miszokienka » 06 Lut 2019, 17:05

fanrmt, zacznij od zdrowienia, wtedy otworzy się przed Tobą morze możliwości.
Wiem, że dziś długi są wielkie i przyszłość wydaje się straszna, ale to tylko dlatego, że na dziś właśnie to jest jedyną konsekwencją hazardu, którą jesteś w stanie zauważyć. I tak jest nieźle, że już chociaż to widzisz. Zacznij od leczenia, ogarnij swoje codzienne funkcjonowanie i ustabilizuj się emocjonalnie. Na dziś bardzo bezpiecznie i korzystnie będzie przyjąć do wiadomości i zaakceptować fakt, że masz długi i że być może nie obędzie się bez komornika (który nota bene nie jest wcale niczym strasznym). Tak będzie Ci łatwiej zdrowieć.
Awatar użytkownika
miszokienka

Postprzez miszokienka » 06 Lut 2019, 17:07

A, zapomniałem dodać! Ja mogę Ci bezinteresownie pomóc w miarę mojej wiedzy i wolnego czasu, którego niestety mam permanentnie dość mało, ale jednak miewam. Nie wiem tylko jakiej rady oczekujesz?
Awatar użytkownika
miszokienka

Postprzez fanrmt » 06 Lut 2019, 17:35

Rad osoby z doświadczeniem w pokonywaniu głównie konsekwencji wynikających z choroby. Rad dotyczących procesu zdrowienia uczę się i sam i na terapii.
fanrmt

Postprzez Agnieszka1234 » 07 Lut 2019, 08:32

fanrmt napisał(a):Rad dotyczących procesu zdrowienia uczę się i sam i na terapii.

No chyba nie bardzo, skoro ciągle wracasz do gry. Może na początek weź sobie do serca radę miszokienki i skup się na zdrowieniu. Myślę, że pomysł z ośrodkiem zamkniętym też wart rozważenia.
Agnieszka1234

Postprzez kiedyskiedys » 07 Lut 2019, 10:44

Czy jest ktoś kto jest mi w stanie udzielić rady co do spłaty samych długów?

Ile zarabiasz przy ilu godzinach pracy i jaki masz dlug do splaty?
Miarą dzieciństwa są dźwięki, zapachy i widoki, dopóki nie nadejdzie mroczna epoka rozsądku - John Betjeman
Awatar użytkownika
kiedyskiedys

Postprzez fanrmt » 07 Lut 2019, 11:02

Obecnie 4-4,5 za około 200h pracy. Do spłaty mam bardzo dużo. 30 tysięcy jest pilne, w chwilówkach przeterminowanych.
fanrmt

Postprzez kiedyskiedys » 07 Lut 2019, 13:12

30 tys to caly twoj dlug?
Awatar użytkownika
kiedyskiedys

PoprzedniaNastępna

Wróć do Tu się witamy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 3 gości