Wrak człowieka, młodego człowieka...

Moderatorzy: anwaz, admin

Postprzez fanrmt » 07 Lut 2019, 13:54

Niestety nie, mam też kredyt w banku na ponad 60 tysięcy.
fanrmt

Postprzez kiedyskiedys » 07 Lut 2019, 14:28

Jakich rad odnosnie splaty dlugow oczekujesz skoro juz stales sie niewyplacalny. 30 tysiecy na teraz plus 60 tys moze bez opoznien ale podejrzewam ze rata w okolicach 1500zl?
Miarą dzieciństwa są dźwięki, zapachy i widoki, dopóki nie nadejdzie mroczna epoka rozsądku - John Betjeman
Awatar użytkownika
kiedyskiedys

Postprzez fanrmt » 07 Lut 2019, 14:34

Zgadza się, 1400zł. No właśnie, hazard mnie zniszczył. Sam siebie zniszczyłem. Telefony, smsy, groźby. Rodzina, która się odwróciła.
fanrmt

Postprzez kiedyskiedys » 07 Lut 2019, 15:28

Sprobuj terapii stacjonarnej. Nie widze zadnych minusow tej decyzji.
Miarą dzieciństwa są dźwięki, zapachy i widoki, dopóki nie nadejdzie mroczna epoka rozsądku - John Betjeman
Awatar użytkownika
kiedyskiedys

Postprzez fanrmt » 07 Lut 2019, 15:35

Lecze się. Właśnie jadę na terapie grupowa.
fanrmt

Postprzez pepe_89 » 15 Lut 2019, 12:26

A poruszasz tam (na terapii ) fakt łamania abstynencji?
pepe_89

Postprzez fanrmt » 17 Lut 2019, 18:49

Od ponad miesiąca nie grałem. Rzucić uzależnienie to milowy krok, ale walka z konsekwencjami, poznanie siebie, choroby to jest dopiero wyczyn.
fanrmt

Postprzez fanrmt » 15 Mar 2019, 13:43

Witam wszystkich. Pragnę zrobić małą aktualizacje. Zwiększyłem intensywność moich wizyt w ośrodku, poznałem tam wspaniałych ludzi, otworzyłem się na terapię. Na początku byłem twardy i w ogóle nie docierały do mnie słowa terapeutów. Byłem "mądrzejszy". Co najważniejsze zaczynam godzić się z długami. Pożyczyłem, oddam. Wszystko jest kwestią czasu. Tyle... Nie pozwolę, bym przez długi przestał żyć, marzyć. Nie pozwolę i już! Co do praktycznej ich strony zaczynam dużo czytać na ten temat, powoli wiem jak postępować z windykacją. Wiem mniej więcej która chwilówka oddaje do sądów najpóźniej, która firma windykacyjna jest najmniej uciążliwa i te na razie odkładam, nawet nie dyskutuje z nimi. Te które są uciążliwe i które podpisywałem w biurze i windykuje mnie terenowo staram się spłacać na bieżąco, dogadywać się, bo wiem że jak dojdzie do sądu pozostanie mi tylko granie na zwłokę. Podniosłem głowę do góry również w dużej części dzięki forum. Są tutaj wspaniali ludzie, którzy bezinteresownie służą pomocą. Ostatnia rozmowa dała mi tak wiele. Dziękuję. Mam nadzieję, że to przeczytasz i się usmiechniesz. Są też dwie osoby, które pomogłyby mi uniknąć bycia w tym etapie na który jestem teraz już wcześniej. Byłoby dużo mniej boleśnie, ale oczywiście musiałem się przekonać na własnej skórze. Cwaniak. Od nich należy mi się strzał w głowę. Przepraszam. Nie gram i tego się trzymam. Zacząłem tylko pozytywnie myśleć, to nie żadna euforia. Tak więc apeluje do wszystkich by mimo wszystko zachować pozytywne myślenie. Nie bójmy się długów, windykacji, terenowych również, nikt nas nie zmusi z nimi rozmawiać. Rozumiem, że wstyd przed bliskimi, tego niestety nie przeskoczymy, no ale tak naprawdę co z tego? Nikt za nas naszego własnego życia nie przeżyje. Mi również jest cholernie wstyd, ale jestem chory. Po prostu. Pozdrawiam wszystkich.
fanrmt

Postprzez asia » 15 Mar 2019, 15:57

fanrmt napisał(a):Mi również jest cholernie wstyd, ale jestem chory.

Powiem Ci , że gdybym miałam jakąś chorobę weneryczną, to pewnie udałoby mi się wstydzić.
A tak ? Nie :)
Gratuluję Ci ogromnie zmian w Twoim życiu :) Tak trzymaj , tylko ten wstyd przepędź.
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

Miejscowość: Warszawa

Postprzez miszokienka » 16 Mar 2019, 08:57

Bardzo pozytywny wpis fanrmt, tak trzymaj!
Długi to tylko długi, wiele osób je ma i da się to ogarnąć. Najpiękniejsze w Twoim wpisie jest to, że się otwierasz i zaczynasz wychodzić że swojej skorupy, dopuszczasz informacje z zewnątrz. To bardzo ważny krok. Mi otwarcie dało bardzo wiele. Bez tego nie dało by się w ogóle zdrowieć. Czasem te informacje będą Ci się wydawały bzdurne, albo krzywdzące, ale przyglądaj się im. Zazwyczaj mimo początkowego buntu, później przychodzi zastanowienie i akceptacja. Często to, co powoduje bunt i niezgodę jest właśnie prawdą o mnie samym.
Pozdrawiam i trzymam kciuki :)
Miś jest bardzo grzeczny dziś.
Awatar użytkownika
miszokienka

Postprzez miszokienka » 16 Mar 2019, 09:00

Źle napisałem. Nie często, ale niemal zawsze to jest prawda o mnie. Bolesna i dlatego taka reakcja. Ale dzięki tej prawdzie jestem w stanie się zmieniać na lepsze i czerpać z tego energię, zadowolenie z siebie i satysfakcję że swojego życia.
Miś jest bardzo grzeczny dziś.
Awatar użytkownika
miszokienka

Postprzez zbysob » 06 Kwi 2019, 08:01

Asiu a dlaczego weneryczna jest lepsza do wstydu?
zaprzestalem myslenia :P
Awatar użytkownika
zbysob

Miejscowość: Szczecin

Postprzez asia » 06 Kwi 2019, 21:41

A tego nie wiem, ale wyobraziłam sobie :-)
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Kawa » 07 Kwi 2019, 10:45

Wstyd :oops: napędza zachowania kompulsywne.
Abstynencja to nie trzeźwienie. Trzeźwienie to abstynencja + ...
Awatar użytkownika
Kawa

Postprzez zbysob » 02 Maj 2019, 19:04

no tak czas na kawe ....
zaprzestalem myslenia :P
Awatar użytkownika
zbysob

Miejscowość: Szczecin

Poprzednia

Wróć do Tu się witamy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] oraz 2 gości