L4 na terapię grupową

Moderatorzy: anwaz, admin

L4 na terapię grupową

Postprzez haZArDZIŚta » 29 Gru 2019, 19:27

Witajcie,
Może mi doradzicie jak zachować się w tej sytuacji. Bowiem przysługuje jak pewnie wszyscy wiecie 2-miesięczne L4 na terapię grupową w ośrodku uzależnień. Mam ustalony termin na 3 stycznia. Jutro idę po zwolnienie, aby dać je pracodawcy.
Mam umowę na 3-miesiące, która kończy się w połowie stycznia. Według zapowiedzi ma dojść do przedłużenia umowy po tym okresie. Dość już nakłamałem w czasie uzależnienia. Jednak nie wiem jak on przyjmie L4 na dwa miesiące i to z jakiego powodu. Na zwolnieniu nie zostałoby podane. Jednak domniemam, że będzie ciekaw. Dopiszę tylko, że praca jest związana z pieniędzmi, więc to uzależnienie też źle wpływa na reputację.
Proszę o poradę.
Miłość silniejsza jest od śmierci, ale zdarza się,
że mizerny nałóg silniejszy jest od miłości
Maria von Ebner-Eschenbach
haZArDZIŚta

L4 na terapię grupową

Postprzez kiedyskiedys » 29 Gru 2019, 20:46

Nie jestem zwolennikiem klamstwa ale w tej sytuacji warto byc asertywnym i albo powiedziec, ze to Twoja sprawa i zwolnienie jest zasadne albo po prostu wymyslic jakas chorobe (np. operacja przepukliny) ostatnio dosc czesta wsrod mlodych, zazwyczaj zajmujaca ok 2-3 miesiace.

Osobiscie mialem podobna sytuacje i tez mialem wtedy kontakt z pieniedzmi to okreslilem jasno, ze jade bo musze.

Powodzenia.
Miarą dzieciństwa są dźwięki, zapachy i widoki, dopóki nie nadejdzie mroczna epoka rozsądku - John Betjeman
Awatar użytkownika
kiedyskiedys

L4 na terapię grupową

Postprzez asia » 29 Gru 2019, 21:30

Kiedyśkiedyś bycie asertywnym nie ma nic wspólnego z kłamstwem. NIC.

Mówisz prawdę, że masz problemy ze zdrowiem. Na pytanie jakie, mówisz że nie chcesz teraz o tym mówić.
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

Miejscowość: Warszawa

L4 na terapię grupową

Postprzez kiedyskiedys » 29 Gru 2019, 22:16

Tak to racja, zle to napisalem. Asertywnosc to "moja sprawa" a tamto drugie to klamstwo.
Miarą dzieciństwa są dźwięki, zapachy i widoki, dopóki nie nadejdzie mroczna epoka rozsądku - John Betjeman
Awatar użytkownika
kiedyskiedys

L4 na terapię grupową

Postprzez asia » 29 Gru 2019, 22:40

:D
W tym miejscu wpisujemy mądre zdanie albo niemądre, ale za to koniecznie po angielsku.
asia

Miejscowość: Warszawa

L4 na terapię grupową

Postprzez miszokienka » 30 Gru 2019, 06:16

Co do tego zwolnienia, to jutro możesz co najwyżej powiedzieć pracodawcy, że nie będzie Cię w pracy, bo musisz zadbać o zdrowie. Zwolnienie na leczeniu szpitalnym dostaje się po fakcie, a nie z góry na 2 miesiące. U mnie dawali co 2 tygodnie nowe zwolnienie, jak już było wiadomo, że przez te 2 tygodnie rzeczywiście na leczeniu byłem. Pewnie gdyby dawali z góry na całe leczenie to więcej osób by się wypisywało na żądanie przed końcem ;)

Co do kłamstwa, to nie warto od niego zaczynać nowego, uczciwego życia. Wyobraź sobie co się będzie działo, jak później będziesz musiał to jedno małe kłamstwo kryć następnymi. Ja u siebie powiedziałem w poniedziałek, że "od środy mnie nie będzie przez około półtora miesiąca, bo muszę zadbać o swoje zdrowie". Na pytania co się stało, powiedziałem, właśnie to, co napisała Asia. Dzięki temu miałem komfortowy start, a ewentualne rozmowy zostawiłem sobie na później. Po leczeniu odpowiedziałem na kilka pytań od kilku osób typu "no i jak tam, lepiej już?" mówiąc, że "tak, lepiej" i minęło. Wszyscy zapomnieli o tym, że mnie nie było i nie drążyli tematu.
To moja choroba i nie mam obowiązku się tłumaczyć przed nikim. Wiedzą tylko Ci, którzy czytali zwolnienie.
Miś jest bardzo grzeczny dziś.
Awatar użytkownika
miszokienka

L4 na terapię grupową

Postprzez haZArDZIŚta » 21 Sty 2020, 20:57

Witam Was serdecznie.
Stało się jak przypuszczałem. Postanowiłem być wreszcie szczery wobec innych. Niestety dla pracodawcy oznaczało to zakończenie współpracy. Nie jestem z dziwiony. Hazardzista, w dodatku z L4 na jeszcze 6 tygodni. Trudno.
Jednak ja w innej kwestii. Dziś otrzymałem świadectwo pracy, bowiem zakończyła się moja 3-miesięczna umowa z pracodawcą. Wcześniej jednak przeszedłem na L4, tj. 12.01. Jak to wygląda z moim ubezpieczeniem i przede wszystkim z płacą obecnie? Czy ja mam gdzieś składać wniosek do ZUS o świadczenia. Czy na okres tego zwolnienia lekarskiego wciąż będę otrzymywał wynagrodzenie i w jakiej postaci? DZIĘKUJĘ WAM ZA WSZELKĄ POMOC.
Miłość silniejsza jest od śmierci, ale zdarza się,
że mizerny nałóg silniejszy jest od miłości
Maria von Ebner-Eschenbach
haZArDZIŚta

L4 na terapię grupową

Postprzez Sowa » 22 Sty 2020, 11:34

Za okres zwolnienia do końca trwania umowy, wynagrodzenie chorobowe wypłaca pracodawca. Zakładam, że dostałeś zwolnienie elektroniczne i pracodawca już wie o zwolnieniu.

Wg przepisów przysługuje Ci zasiłek chorobowy po ustaniu zatrudnienia jeśli spełnisz równocześnie 2 warunki:
1. zachorowałeś w ciągu 14 dni od ustania zatrudnienia (spełniasz, bo już jesteś na zwolnieniu)
2. choroba trwa nieprzerwanie co najmniej 30 dni (nie wiem, czy spełniasz, bo nie wiem, na jak długi okres wystawiono zwolnienie)
Ze względu na 2 warunek musisz pilnować, by była ciągłość w zwolnieniach, choćby jeden dzień przerwy, np. niedziela, spowoduje utratę prawa do zasiłku. Z względu na ten warunek, ZUS wstrzymuje wypłatę zasiłku aż miną te 30 dni choroby, ale nie musi tak być jeśli dostałeś z góry zwolnienie na 6 tygodni.
Zasiłek wynosi ok. 80% średniego wynagrodzenia w postaci wypłaty na konto (chyba już nie ma wypłat gotówką przez listonosza).
Żeby otrzymać zasiłek musisz złożyć do ZUSu wnioski ZAS-53 oraz Z-10. Poszperaj na stronie Zus, są do pobrania, ale w Zusie też mają i dadzą Ci do wypełnienia. Można wprawdzie złożyć te dokumenty elektronicznie przez ZUSPUE, ale nie polecam, wystarczy, że coś źle odznaczysz i będziesz na kasę czekać w nieskończoność.
Natomiast skoro będziesz w Zusie to poproś o zarejestrowanie konta ZUSPUE (dowód osobisty niezbędny), będziesz miał wgląd we wszystko, co się dzieje w kwestii Twoich ubezpieczeń i zasiłku.
za zgodność z oryginałem
Awatar użytkownika
Sowa

Miejscowość: polska

L4 na terapię grupową

Postprzez PiotrSambor » 16 Cze 2020, 22:02

Mam pytanie odnośnie elektronicznego l4, to co ośrodek wysyła to wpisuje jednostkę chorobową np F63?
PiotrSambor

L4 na terapię grupową

Postprzez Agnieszka1234 » 18 Cze 2020, 08:26

Nie spotkałam się z sytuacją, żeby na elektronicznym l4 podawano kod choroby.
Aż podejrzałam i widzę w tym miejscu xxx.
Agnieszka1234

L4 na terapię grupową

Postprzez zbysob » 19 Cze 2020, 06:16

xxx jakoś inaczej mi się kojarzy , no ale mnie wszystko się z jednym kojarzy .......
zaprzestalem myslenia :P
Awatar użytkownika
zbysob

Miejscowość: Szczecin

L4 na terapię grupową

Postprzez Agnieszka1234 » 25 Cze 2020, 13:43

nie gadaj, że z haftem krzyżykowym ? :wink:
Agnieszka1234

L4 na terapię grupową

Postprzez zbysob » 29 Cze 2020, 06:34

z mereszką :P
zaprzestalem myslenia :P
Awatar użytkownika
zbysob

Miejscowość: Szczecin

Wróć do Pytania dotyczące zdrowienia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości