Cześć. Proszę wszystkich o pomoc

Moderatorzy: anwaz, admin

Postprzez Gosieeek » 09 Kwi 2021, 18:39

Szanowni Państwo,
Jestem studentką III roku studiów licencjackich na Akademii Ignatianum w Krakowie. Piszę pracę dyplomową na temat patologicznego hazardu w kontekście rodziny. Państwa pomoc jest mi niezbędna, by poznać, w jaki sposób uzależnienie od hazardu wpływa na relacje rodzinne, społeczne oraz zawodowe.

Kwestionariusz dedykowany jest do wszystkich Panów uprawiających hazard, a w szczególności do posiadających rodzinę. Ankieta jest w pełni anonimowa. Wyniki zostaną przedstawione wyłącznie w mojej pracy dyplomowej, w formie statystycznej, bez danych osobowych.

Zwracam się z ogromną prośbą o szczerze odpowiedzi na pytania i serdecznie dziękuję za poświęcony czas.

Poniżej, wstawiam link do ankiety :

https://docs.google.com/forms/d/16wOtOa ... JVQ_Q/edit
Gosieeek

Postprzez Krzysztof Jarzyna » 10 Kwi 2021, 07:39

Czy dobrze rozumuję, iż poza zaspamowaniem innych wątków, zaspamowała Pani również swój?
Nie zachęca to do wypełnienia ankiety...
My tu sobie tempus fugit, a czas ucieka...
Krzysztof Jarzyna

Miejscowość: Szczecin

Postprzez Romanm » 10 Kwi 2021, 07:53

Gosieeek napisał(a):Kwestionariusz dedykowany jest do wszystkich Panów uprawiających hazard

Witam. Niestety od paru lat nie uprawiam hazardu dlatego nie jestem w stanie pomóc i wypełnić w/w ankietę.
Pozdrawiam Roman
Romanm

Miejscowość: Wałbrzych

Postprzez marcin_opolskie » 10 Kwi 2021, 10:51

czemu tylko do "Panów"?? Pań uzależnienie od hazardu nie dotyczy?? tak z ciekawości pytam...
Jeśli Pani chce poznać
Gosieeek napisał(a):w jaki sposób uzależnienie od hazardu wpływa na relacje rodzinne, społeczne oraz zawodowe.

proponuję poszukać kontaktu/ów i przegadać temat w 4 oczy, z wypełnienia ankiety wyniknie niewiele... przejrzałem i mi jakoś tak te pytania i odpowiedzi "sztywnie oczywiste i książkowe" się wydają...
Awatar użytkownika
marcin_opolskie

Miejscowość: opolskie

Re: Cześć. Proszę wszystkich o pomoc

Postprzez Gosieeek » 10 Kwi 2021, 15:09

Krzysztof Jarzyna napisał(a):Czy dobrze rozumuję, iż poza zaspamowaniem innych wątków, zaspamowała Pani również swój?
Nie zachęca to do wypełnienia ankiety...

Przez moje niedopatrzenie post został wstawiony wielokrotnie w jeden wątek.
Owszem, ankieta została wysłana na wiele wątków, ponieważ chce aby dotarła do jak największej ilości osób. Jest ona anonimowa, jeżeli ktoś będzie chciał mi pomóc, może to zrobić.
Jestem tutaj nową osobą, stąd moje niedopatrzenie w niektórych kwestiach.
Gosieeek

Postprzez Gosieeek » 10 Kwi 2021, 15:11

Ankieta dedykowana jest do wszystkich panów także którzy już nie grają, a kiedyś grali. Bardzo się cieszę ,że udało się Panu wyjść z nałogu.
Jeśli natomiast, chciałby Pan opowiedzieć w jaki sposób hazard wpłynął na pańskie życie (kilka lat temu ) również zapraszam do wypełnienia ankiety.
Gosieeek

Postprzez milo » 25 Kwi 2021, 15:47

A to dziwne... Ja, kiedy wchodzę na Forum, to klikam "zobacz posty od ostatniej wizyty" i wyświetlają mi się wszystkie posty, które weszły od ostatniej mojej wizyty na tym Forum, czyli, jeśli ktoś wrzuca ten sam post w 20 tematach, to zwyczajnie czytam go 29 razy i mnie (...) trafia, bo to jak reklamy w TV. A te nie oglądam. Zniechęca to do wypełniania ankiet ale i do czytania na kilka dni. To prawie, jak wyzwalacz. Mimo, że nie gram jakiś czas, to wściekłość i tak się odpala. A to mi nie spieszy luzy w zdrowieniu.
Poczuć siebie
Pokochać...
Awatar użytkownika
milo

Miejscowość: Elbląg

Postprzez zbysob » 02 Maj 2021, 06:07

Milo forum uczy pokory a działanie innych ludzi ma na Ciebie wpływ wyłącznie wtedy, gdy na to pozwolisz. Tego typu posty pozwalają na ćwiczenie praktyczne modlitwy o pogodę ducha. Łatwo ją powtarzać, nieco trudniej zastosować praktycznie :)
zaprzestalem myslenia :P
Awatar użytkownika
zbysob

Postprzez milo » 02 Maj 2021, 09:33

Dziękuję za przypomnienie :)
Poczuć siebie
Pokochać...
Awatar użytkownika
milo

Postprzez Badacz12 » 14 Maj 2021, 13:01

Szanowni Państwo,

Jestem studentem II roku studiów magisterskich na AGH w Krakowie na kierunku Informatyka społeczna. Piszę pracę dyplomową na temat hazardu internetowego. W ramach swoich badań pracuję nad prototypem rozwiązania, które ma ograniczać szkody wynikające z uzależnienia od hazardu. Jestem po kilku wywiadach i chciałbym sprawdzić jak powszechne są problemy, z którymi stykali się moi respondenci. Temu właśnie ma służyć ankieta, do której wypełnienia Państwa zachęcam.

Ankieta kierowana jest do osób uprawiających - obecnie lub w przeszłości - hazard internetowy.

Ankieta jest w pełni anonimowa. Wyniki zostaną wykorzystane wyłącznie w mojej pracy dyplomowej. Wypełnienie ankiety zajmuje około 10 minut.

https://docs.google.com/forms/d/1lywOuc ... ested=true
Badacz12

Postprzez marcin_opolskie » 14 Maj 2021, 17:28

Badacz12 napisał(a):W ramach swoich badań pracuję nad prototypem rozwiązania, które ma ograniczać szkody wynikające z uzależnienia od hazardu.

hmmm... a coś więcej/bliżej?? - "rozwiązanie" będzie czym?? jakieś oprogramowanie?? :idea: :?:
Awatar użytkownika
marcin_opolskie

Miejscowość: opolskie

Postprzez milo » 15 Maj 2021, 11:53

Badacz12 napisał(a): ograniczać szkody wynikające z uzależnienia

największe szkody są oczywiście w relacjach - rodzinnych i społecznych
bo pieniądze to rzecz "nabyta" , więc można ją nabyć znów o ile się już nie gra i spłaca zadłużenia, a wielu ludzi ma dlugi wcale nie spowodowane graniem .

Jakie "rozwiazanie" można "wynaleźć" , by móc ratować rodziny ? Jak naprawić szkody emocjonalne wyrządzone wlasnym dzieciom, które we wlasne dorosle życie wejdą z powykrzywianymi przekonaniami o tym, jak ma wyglądac Ich życie ?
Poczuć siebie
Pokochać...
Awatar użytkownika
milo

Postprzez Badacz12 » 15 Maj 2021, 14:34

milo napisał(a):
Badacz12 napisał(a): ograniczać szkody wynikające z uzależnienia

największe szkody są oczywiście w relacjach - rodzinnych i społecznych
bo pieniądze to rzecz "nabyta" , więc można ją nabyć znów o ile się już nie gra i spłaca zadłużenia, a wielu ludzi ma dlugi wcale nie spowodowane graniem .

Jakie "rozwiazanie" można "wynaleźć" , by móc ratować rodziny ? Jak naprawić szkody emocjonalne wyrządzone wlasnym dzieciom, które we wlasne dorosle życie wejdą z powykrzywianymi przekonaniami o tym, jak ma wyglądac Ich życie ?

Hej,

Rozwiązanie nie naprawi niczego co już zostało zepsute. Chciałbym zaprojektować system centralnego punktu wykluczenia i nakładania limitów tak aby każda świadoma problemu osoba mogła w każdej chwili zablokować dostęp do kasyn internetowych (których jest tak wiele) za pomocą jednego kliknięcia. Posługuję się metodologią redukcji szkód, która z góry zakłada, że nie wszystko da się całkowicie naprawić i wyeliminować...To będzie aplikacja jako, że taki kierunek studiuję. Bardzo dziękuję wszystkim za komentarze i zachęcam do wypełnienia ankiety

Trzymajcie się,
B
Badacz12

Postprzez milo » 15 Maj 2021, 16:55

Badacz12 napisał(a):w każdej chwili zablokować dostęp do kasyn internetowych

nigdy nie gralan na internecie
co ma Pan dla mnie - jakie rozwiązania systemowe, moze patenty ?
Poczuć siebie
Pokochać...
Awatar użytkownika
milo

Postprzez zbysob » 11 Cze 2021, 04:41

Badacz12 napisał(a):Posługuję się metodologią redukcji szkód, która z góry zakłada, że nie wszystko da się całkowicie naprawić i wyeliminować.

brzmi logicznie :)
bez aplikacji też można zablokować ograniczyć i zakazać. Potrzebna taka aplikacja która by chciała chcieć :)
zaprzestalem myslenia :P
Awatar użytkownika
zbysob

Wróć do Tu się witamy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 2 gości