Potrzebny Prawnik

Dyskusja o zagrożeniach prawnych

Moderatorzy: anwaz, admin, krzysiek36

Potrzebny Prawnik

Postprzez albin16 » 22 Maj 2021, 18:32

Zastanawiam się, czy mogę złożyć skargę na firmę oferującą na terenie Polski zakłady bukmacherskie. Firma ta działa na bazie zezwolenia od Ministerstwa Finansów i zgodnie z tym rozporządzeniem może świadczyć swoje usługi wyłącznie na terenie kraju.
W dniu 23 lutego 2017 roku dokonałem rejestracji w serwisie STS.pl po czym ściągnąłem aplikację mobilną i zacząłem korzystać z serwisu. Gdy przeprowadziłem się do Wielkiej Brytanii nadal nie miałem żadnych problemów z dokonywaniem wpłat i grą. Dopiero teraz dowiedziałem się, że STS.pl nie może świadczyć swoich usług na terytorium Wielkiej Brytanii.
Rzeczywiście, wchodząc na stronę operatora widnieje komunikat: „Przepraszamy STS jest niedostępny w tym kraju .
Niestety, nie możemy obsługiwać klientów poza terytorium Polski. Osoby zza granicy mogą skorzystać z naszej oferty na STS Bet „
Poza komunikatem, strona docelowa jest zablokowana, przez co nie da się nic więcej zrobić. Ja natomiast przez cały okres korzystałem z aplikacji mobilnej, gdzie takowy komunikat nigdy nie pojawił się, a ja mogłem korzystać z serwisu bez żadnych ograniczeń.
Poprosiłem STS o stworzenie dla mnie dokumentacji wpłat i wypłat. Ta szokująca kwota również nie wzbudziła w firmie żadnych podejrzeń, a operator nie poprosił mnie o wyjaśnienie skąd pochodzą środki na grę. Przyjmowali również środki z karty zarejestrowanej na terenie Wielkiej Brytanii.
Oto treść mojego maila wysłanego do firmy 30.07.2019r:
Witam,
Pragne zamknac moje konto gracza.
PESEL: 8.......255
mail: ................................

Powod: Chce zalozyc konto w Anglii

Z Powazaniem,
...... ..........

Firma zgodnie z moją prośbą zamknęła moje konto, po czym udało mi się je po bardzo krótkim czasie ponownie otworzyć bez żadnych wyjaśnień.

W dniach 3.12.2019 – 08.12.2020 skorzystałem z serwisu GamStop, który umożliwia bezwzględne zawieszenie hazardu online na terenie całej Wielkiej Brytanii. W tym czasie serwis sts.pl stał się dla mnie monopolistom.

Na moje granie były zaciągane kolejne kredyty i pożyczki.
Hazard to zbyt poważny i problematyczny sektor rynku, by mógł działać na własnych zasadach i nie stosując się do obowiązującego prawa.
albin16

Wróć do Kącik prawny

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość